ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

شرط تجهیز آزمایشگاه دانشگاهها از زبان معاون پژوهشی وزارت علوم

شرط تجهیز آزمایشگاه دانشگاهها از زبان معاون پژوهشی وزارت علوم

مهر/ وحید احمدی در اولین همایش مسئولان آزمایشگاه های مرکزی دانشگاه ها و مراکز پژوهش و فناوری کشور گفت: ابلاغ نظام ایمنی و سلامت آزمایشگاهها یکی از اقدامات مهمی بود که وزارت علوم برای حمایت از محققان و کارشناسان آزمایشگاه ها انجام داده است.
وی با اشاره به عضویت ۱۲۰ آزمایشگاه در شبکه شاعا افزود: ایجاد شبکه شاعا میان آزمایشگاه های علمی کشور برای مدیریت بهینه، هماهنگی و استفاده مطلوب از امکانات آزمایشگاهی کشور از دیگر اقدامات مهم وزارت علوم برای تقویت آزمایشگاه ها است که مزایای زیادی از جمله، تهیه بانک اطلاعاتی از تجهیزات آزمایشگاهی، ایجاد زیر ساخت های ارائه خدمات آنلاین به محققان در سراسر کشور و ایجاد رقابت برای ارائه خدمات آزمایشگاهی بهتر را به دنبال داشته است.
معاون پژ‌وهش و فناوری وزیرعلوم تصریح کرد: توانمندسازی نیروهای انسانی شاغل در آزمایشگاه ها از طریق برگزاری کارگاه های تخصصی برای ارائه خدمات آزمایشگاهی مطلوب و فراهم کردن زمینه حضور بخش خصوصی در تولید، تامین و ارائه خدمات آزمایشگاهی از دیگر برنامه های وزارت علوم برای توسعه شبکه آزمایشگاهی علمی کشور است.

احمدی گفت: همچنین برای دسترسی دانشگاهها و مراکز پژوهشی به مناسب ترین محصولات آزمایشگاهی، فعالیت تولید کنندگان و وارد کنندگان تجهیزات آزمایشگاهی نیز مورد ارزیابی و رتبه بندی قرار می گیرد تا دانشگاهها و مراکز پژوهشی با شناخت کامل از سابقه و نحوه خدمت دهی شرکت ها با آنها قرار داد همکاری منعقد کنند.
وی عنوان کرد: با مذاکراتی که با سازمان استاندارد و تحقیقات صنعتی کشور صورت گرفته است تعدادی از آزمایشگاه های مناسب دانشگاهی و پژوهشی می توانند به عنوان آزمایشگاه های مرجع فعالیت کنند که این اقدام در ایجاد درآمد اختصاصی برای آنها بسیار مهم است.

معاون پژوهشی وزارت علوم، برگزاری روز آزمایشگاه را فرصت مناسبی برای قدردانی از خدمات محققان و کارشناسان آزمایشگاه های علمی کشور و توجه به هویت و جایگاه این مراکز در نظام علم و فناوری کشور دانست.

احمدی گفت: محور اقتصاد مقاومتی، اقتصاد دانش بنیان است و لازمه رسیدن به اقتصاد دانش بنیان و توسعه علمی، تقویت و تجهیز آزمایشگاه ها است.


[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده