ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

سردار جلالی: صرف انحصار مرکز غنی سازی به نطنز، تهدیدها را افزایش می دهد

سردار جلالی: صرف انحصار مرکز غنی سازی به نطنز، تهدیدها را افزایش می دهد

خبرگزاری صدا و سیما/ رئیس سازمان پدافند غیر عامل کشور گفت: همین که بر اساس برجام گروهی از مقامات کشورها به بهانه بازرسی به ایران رفت وآمد کنند موجب افزایش نفوذ آنهاست و این یکی از تهدیدات برجام محسوب می شود .

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما ، سردارسرتیپ غلامرضا جلالی در برنامه متن و حاشیه شبکه سه سیما افزود : برجام نوعی تعامل در خصوص مسئله هسته ای میان ایران و شش کشور بود که به بده و بستانهایی منجر شد و مسیر قانونی آن در کشور طی شده است و این فرآیند مشروط به شروط مقام معظم رهبری پذیرفته شد .وی گفت : در هر حال برجام برای ما در برخی موارد تهدید و در برخی موارد اقتدار آفرین است .مجری برنامه در ادامه گفت : شما چون با موضوع تهدیدات سرو کار دارید در این برنامه فقط از بحث تهدیدات سخن بگویید و به موارد اقتدار زای آن اشاره نکنید .

سردار جلالی افزود : صرف انحصار مرکز غنی سازی به نطنز ، تهدیدها را افزایش می دهد که پدافند غیر عامل باید بیش از گذشته به این موضوع ورود پیدا کند .وی گفت : یکی دیگر از تهدیدات این است که آنها به بهانه بازرسی از مراکز هسته ای و دیگر رفت وآمدهایشان نیازهای اطلاعاتی خود را برطرف کنند و نفوذ خود را افزایش دهند .

رئیس سازمان پدافند غیر عامل کشور گفت : خوشبختانه مقامات آمریکایی برخی موارد مسائل را زود لو می دهند و اخیراً یکی از این مقامات گفت که برجام باعث می شود اگر قرار باشد به ایران حمله کنیم با چشم باز حمله کنیم .سردار جلالی افزود : یکی از مواردی که آمریکاییها از حمله نظامی به ایران فعلا ً دست برداشته اند این است که آنها چون در کشورمان حضور ندارند اشراف اطلاعاتی هم ندارند و اطلاعات آنها با واسطه از طرف منافقین و صهیونیست هاست که این دو گروه هم در دادن اطلاعات خود نظریات خود را لحاظ می کنند .

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا در جریان حضور یکی از گروههای خبری انگلیسی در یکی از سایت های هسته ای ایران بوده اید ؟ گفت : من بعید می دانم این بازدید از مراکز طبقه بندی هسته ای صورت گرفته باشد .سردار جلالی در پاسخ به سوالی مبنی براینکه آیا صرف رفت وآمد غربی ها به مراکز هسته ای مان را تهدید می دانید ؟ افزود : ما چون برجام را پذیرفته ایم بازرسان طرف مقابل که همه آنها غربی و یا آدمهای آمریکا هستند می آیند و باید مراقب بود .

وی در بخش دیگری از سخنانش در خصوص الزام قانونی هماهنگی و همکاری سازمانها با سازمان پدافند غیرعامل گفت : همه دستگاههای اجرایی باید مسئول پدافند غیر عامل دستگاه را به ما معرفی کنند و ما به جز دو سه دستگاه (وزارت دادگستری و بخش هایی در وزارت رفاه ) با همه دستگاهها ارتباط داریم و دستگاهها را به لحاظ اهمیت دسته بندی کرده ایم.

سردار جلالی گفت : در همین خصوص همکاریها بسیار خوب است و در حوزه هسته ای به لحاظ همکاری هیچ مشکلی ندارند .وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه الزامات شما به دستگاهها نقش مشورتی دارد یا دستوری ؟ افزود : بر اساس قانون هر طرح توسعه ای باید پیوست پدافند غیر عامل داشته باشد و هم موظفند به این موضوع عمل کنند ؛ البته برخی دستگاهها شاید به سبب مشکل اعتباری امکان لازم را نداشته باشند اما مخالفت اجرایی ندارند .

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا سازمان پدافند غیر عامل مسئول حفاظت از دانشمندان هسته ای است ؟ گفت : اصل ضرورت حفاظت از دانشمندان هسته ای به عهده سازمان پدافند است اما کار حفاظت را سپاه ، نیروی انتظامی و حراست سازمان انرژی اتمی انجام می دهد .سردار جلالی افزود : در دوره ای که آقای آقازاده رئیس سازمان انرژی اتمی بود در جلسه ای موضوع پدافند را مطرح می کردیم که وی می گفت از زیرساخت ها مهم تر مراقبت از دانشمندان هسته ای است .وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه در بحث نظارت بر برجام چه وظایفی دارید گفت : قرار شد ستاد پایش اجرای برجام در قالب کمیته ای در شورای عالی امنیت ملی تشکیل شود که بر رفتارهای طرف مقابل وهمچنین برخی رفتارهای طرف های داخلی نظارت کند اما این ستاد هنوز تشکیل نشده است .

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده