ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

استقبال سازمان حفاظت محیط زیست از ورود دستگاه قضا به موضوع آلودگی هوا

استقبال سازمان حفاظت محیط زیست از ورود دستگاه قضا به موضوع آلودگی هوا

ایرنا/ سازمان حفاظت محیط زیست از ورود سازمان بازرسی کل کشور به موضوع آلودگی هوا استقبال کرد.

با صدوردستور فوری رئیس سازمان بازرسی کل کشور برای بررسی عملکرد دستگاه ها در کاهش آلودگی هوا، این دستور بی تردید پشتوانه محکمی برای سازمان حفاظت محیط زیست است تا درحرکتی که آغاز کرده از وجود همراهانی قوی وجدی برخوردار باشد.

بنابراین رسیدگی به معضل آلودگی هوا محدود به قوه مجریه نبوده و قوای دیگر با دقت لازم به آن خواهند پرداخت.

سازمان حفاظت محیط زیست با قدردانی ازدستور رئیس سازمان بازرسی کل کشور واستقبال از آن اعلام کرده، سبب امیدواری است که اینک دومینوی مطالبه گری برای محیط زیست آغاز شده است.

بررسی وتحلیل عملکرد سازمان حفاظت محیط زیست در دوره اخیر نشان می دهد که مهمترین خواسته آن ایجاد مطالبه گری و پاسخگویی در حوزه آلودگی های محیط زیستی بوده است، چنانچه رئیس سازمان حفاظت محیط زیست چند روز پیش و در آستانه روز هوای پاک تصریح کرد: «همه دستگاه ها باید به اجرای تعهدات خود در کاهش آلودگی هوا پایبند باشند و با هیچ دستگاهی مماشات نخواهیم کرد؛ سازمان حفاظت محیط زیست کارنامه عملکرد دستگاه ها در زمینه کاهش آلودگی هوا را به دولت ارائه داده و امیدواریم که همه دستگاه ها وظایف خود را با سرعت و جدیت پیش ببرند.»

«این سازمان نیز به عنوان یک سازمان حاکمیتی نسبت به وظایف خود با جدیت و دقت عمل کرده و براین اساس، پایش مستمر خطوط تولید خودرو، خروجی صنایع و سوخت توزیعی در کشور به ویژه کلان شهرها را با دقت و بدون مماشات دنبال می کند. زیرا ٣٠ تا ٣٥ نفر میلیون شهروند تحت تاثیر آلودگی هوا قرار دارند و اگر این وضعیت کنترل نشود هزینه سنگینی در زمینه بهداشت، درمان و مسائل اجتماعی خواهد داشت.»

این گزارش می افزاید: از وظایف سازمان بازرسی کل کشور که زیر نظارت قوه قضاییه فعالیت دارد، نظارت برحسن جریان امور و اجرای صحیح قوانین در دستگاه های اداری و در اجرای اصل ١٧٤ قانون اساسی است.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X