ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

حمایت دولت سودان از همه پرسی دارفور

حمایت دولت سودان از همه پرسی دارفور

ایرنا/ عمر البشیر رئیس جمهوری سودان روز دوشنبه در سخنانی در پارلمان این کشور گفت: نتیجه همه پرسی دارفور مورد قبول ماست.

به گزارش خبرگزاری شینهوآ از خارطوم، وی افزود: انتخاب مردم دارفور برای ما محترم است و به آن احترام می گذاریم.
البشیر با تمجید از ارتش سودان در برقراری نظم و ثبات در کشور بر پایبندی دولت خارطوم بر برقراری نظم و ثبات در کشور تاکید کرد.
وی بر تمایل کشورش به عادی سازی روابط با جامعه جهانی تاکید کرد و مناسبات جاری بین خارطوم و چین، روسیه، هند، برزیل و ترکیه را ستود.
به گزارش ایرنا، همه پرسی درمورد انسجام و یا جدایی پنج ایالت در منطقه دارفور سودان هفته گذشته برگزار شد.
همه پرسی در حالی انجام شد که مخالفان دولت خارطوم، آن را تحریم کرده بودند.
دولت سودان در سال 1994 دارفور را به سه ایالت تقسیم کرد که این اقدام سبب نارضایتی ساکنان منطقه شد و به درگیری انجامید، زیرا مخالفان معتقد بودند که جدایی منطقه به دولت خارطوم فرصت تضعیف آنها را می دهد.
درگیری های دارفور از سال 2003 زمانی آغاز شد که قبایل مسلح منطقه، دولت سودان را به تبعیض متهم کردند.
سازمان ملل می گوید نزدیک به 300 هزار نفر در دارفور کشته شده اند، ضمن اینکه بیش از 4 میلیون نفر در این منطقه نیاز به کمک دارند و تقریبا 3 میلیون تن نیز آواره شده اند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده