ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

میزان ابتلا به افسردگی در کودکان با والدین مستبد

میزان ابتلا به افسردگی در کودکان با والدین مستبد

دکتر سلام/ شاید هم رفتار سفت و سخت چنین والدی بخشی از چیزی باشد که او سعی دارد به فرزند خود یاد بدهد‌‌ همان موضوعی که اغلب در مورد والدینی صادق است که فرزندانشان به صورت حرفه‌ای به ورزش می‌پردازند.
میزان ابتلا به افسردگی در کودکانی که والدین مستبد دارند همه فرزندان والدین مستبد در خطر ابتلا به افسردگی قرار ندارند. عامل بسیار مهم این است که فرزندان این قبیل والدین در روابط خود با والدینشان از چه میزان محبت و صمیمیت برخوردارند.

والد سخت گیری که به فرزند خود محبت می‌کند یک چیز است و والد دیگری که وقتی فرزندش انتظارات او را برآورده نمی‌کند با او بددهانی می‌کند یا او را تنبیه می‌کند، چیز دیگر.

هرچند والدین مستبد اغلب محبت خود را به فرزندانشان ابراز نمی‌کنند، این امر شاید ناشی از فرهنگ جامعه آن‌ها باشد که خویشتنداری عاطفی را ارزشمند تلقی می‌کند. شاید هم رفتار سفت و سخت چنین والدی بخشی از چیزی باشد که او سعی دارد به فرزند خود یاد بدهد‌‌ همان موضوعی که اغلب در مورد والدینی صادق است که فرزندانشان به صورت حرفه‌ای به ورزش می‌پردازند.

وقتی والد مستبد در عین حال نامهربان و تنبیه گر هم باشد، ممکن است فرزند او به افسردگی دچار شود. به این ترتیب در صورتی که استبداد والدین با دلستگی ناایمن در فرزندشان همراه باشد بیشترین احتمال وجود دارد که فرزندان آن‌ها به افسردگی مبتلا شوند.[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده