ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

توضیحات وزارت‌ بهداشت درباره تغییرات جایگاه معاونت طب سنتی

توضیحات وزارت‌ بهداشت درباره تغییرات جایگاه معاونت طب سنتی

تسنیم/ سخنگوی وزارت بهداشت گفت:طبق مصوبات دولت و برنامه خدمات کشوری باید یک معاونت را حذف می‌کردیم. گرچه به طور اسمی معاونت طب سنتی به دفتر تبدیل شد اما با توجه به جایگاه مدیریتی، مدیر کلی و مشاوره وزیر همچنان در سطح وزارت و جایگاه همانند جایگاه معاونت است.

ایرج حریرچی در نشست خبری خود با اصحاب رسانه درباره تغییرات جایگاه معاونت طب سنتی و علت تشکیل معاونت جدید اجتماعی در ساختار وزارت بهداشت اظهار داشت: سازمان بهداشت جهانی می‌گوید 75 تا 85 درصد مسائل مربوط به سلامت به علت مسائل اجتماعی و نه بیولوژیکی است که مشکلاتی مانند فقر، مسکن، اشتغال، آلودگی هوا و ... از این دسته هستند.
وی افزود: 53 عامل شامل فقر، اشتغال، آلودگی هوا، تصادفات، آسیب‌های اجتماعی بر سلامت تاثیر می‌گذارند. هوشمندی وزارت بهداشت در این بود که
بتواند بر روی این مسائل تمرکز کند و از ظرفیت خود برای حل مسائل اجتماعی مرتبط با سلامت کمک بگیرد. در این راستا اقدام به تشکیل معاونت اجتماعی
کرد.
وی همچنین به بازتاب مثبت بین المللی در خصوص اقدام وزارت بهداشت برای ایجاد معاونت اجتماعی اشاره کرد و گفت: طبق مصوبات دولت و برنامه خدمات کشوری ما نمی‌توانستیم معاونت دیگری اضافه کنیم به همین دلیل می‌بایست یک معاونت را حذف و معاونت دیگری ایجاد کنیم. اگر چه به طور اسمی معاونت طب سنتی و اسلامی به دفتر تبدیل شده‌ است اما با توجه به جایگاه مدیریتی، مدیر کلی و مشاوره وزیر همچنان در سطح وزارت و جایگاه آن همانند جایگاه معاونت است.
سخنگوی وزارت بهداشت افزود: همچنان به بند مربوط به طب سنتی و اسلامی در سیاست‌های کلی سلامت ابلاغیه رهبر معظم انقلاب پایبند بوده و به آن عمل
می‌کنیم.
حریرچی ادامه داد: در این چند سال معاونت طب سنتی و اسلامی زحمات جهاد گونه و شبانه روزی داشتند اگر چه آنچه مورد نظر ما بود انجام نشد و نمی‌توانیم بگویم که در این حوزه موفق عمل کردیم.
وی خاطرنشان کرد: همچنان به بند مربوط به طب سنتی و اسلامی در سیاست‌های کلی سلامت ابلاغیه رهبر معظم انقلاب پایبند بوده و به آن عمل می‌کنیم و در این راستا کارهای مانند ایجاد 20 سلامتکده طب سنتی، ساماندهی مراکز خدمات طب و ارائه دهندگان این خدمات را در برنامه‌های خود اجرا می‌کنیم.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده