ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

توافق جدید اعزام نیروی کار سنگاپور مقصد جدید کارجویان

به گزارش خبرگزاری مهر، علی ربیعی در دیدار با «لیم سوئی سای» وزیر منابع انسانی سنگاپور در مورد اعزام نیروی کار متخصص و توسعه مناسبات دو جانبه رایزنی کرد. وزیر تعاون، کار و رفاه و وزیر منابع انسانی سنگاپور در مذاکرات خود برای انتقال نیروی کار متخصص و با کیفیت در زمینه های مختلف از ایران به این کشور جنوب شرق آسیا به توافق رسیدند.

وزیر کار در این دیدار با اشاره به موقعیت ایران که می تواند پل ارتباطی غرب و شرق باشد، وضعیت اشتغال، بیکاری و تاثیر تحریم ها بر میزان سرمایه گذاری در کشور و برنامه آمریکا برای فشار در دوران تحریم ها را تشریح کرد. وی مزایای ایران را در منطقه خاورمیانه برای سرمایه گذاری خارجی بسیار مناسب دانست و گفت که نیروی انسانی متخصص، جوان و تحصیلکرده، اشتراک منافع در جهان، امنیت بالا بر خلاف کشورهای دیگر منطقه و جهان و منابع معدنی ارزان و فراوان موقعیت ایران را برای سرمایه گذاری خارجی بسیار مناسب کرده است.

ربیعی آمادگی کشورمان را برای پذیرش سرمایه های خارجی اعلام کرد و گفت که برنامه ریزی جمهوری اسلامی ایران در پنجسال آینده باید به گونه ای باشد تا رشد ۴۰ درصدی را تجربه کند. وی اصلی ترین هدف را جذب سرمایه خارجی دانست و گفت که ایران برای رسیدن به رشدن ۴۰ درصدی در پنجسال آینده نیازمند منابع مالی خارجی است.

وزیر تعاون، کار و رفاه با اشاره به بخش آموزش فنی و حرفه ای کشورمان، تاکید کرد که ایران در این بخش آموزشی بسیار قوی است و می تواند به سنگاپور کمک دانش فنی داشته باشد. وی همچنین با اشاره به ظرفیت وزارت تعاون، کار و رفاه که با ادغام سه وزارتخانه شکل گرفته است، هدف از ورود به مسائل اقتصادی را پیگیری مباحث اجتماعی دانست و گفت که هدف از درآمدزایی و ورود به بخش اقتصاد، هزینه برای اقشار محروم و بازنشسته است.

«لیم سوئی سای» وزیر منابع انسانی سنگاپور نیز در این دیدار با اشاره به اینکه این دولت - شهر جنوب شرق آسیا منابع معدنی نداشته و تنها از منابع انسانی سود می برد، گفت که برای اینکه مردم از شغل خوبی بهره مند شوند، آموزش و مهارت در اولویت برنامه های دولت است.

وی وظیفه سه وزارتخانه صنعت، آموزش عالی و منابع انسانی سنگاپور را ایجاد شغل، آموزش مهارت های رسمی و نگاه عادلانه به شغل دانست و گفت با اختلال در کار وزارت صنعت بیکاری افزایش می یابد و وزارت منابع انسانی با مشکل مواجه خواهد شد.

وزیر منابع انسانی سنگاپور آمادگی این وزارتخانه را برای برنامه ریزی به منظور جذب نیروی انسانی و کار متخصص با کیفیت ایران در زمینه های مختلف اعلام کرد و گفت که مکاتباتی برای جذب این نیروها انجام می دهد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پایان این دیدار که جواد انصاری سفیر کشورمان در سنگاپور نیز حضور داشت از لیم سوئی سای برای بازدید از ایران به منظور ادامه مذاکرات دعوت کرد. ربیعی همچنین امروز با سو چین هنگ رییس صندوق بازنشستگی سنگاپور دیدار و گفتگو کرد. دو طرف در این دیدار با صندوق های بازنشستگی دو کشور و نوع و چگونگی فعالیت آنها آشنا شدند.

صندوق های بازنشستگی در سنگاپور سه حوزه بازنشستگی، درمان و خرید خانه را تحت پوشش قرار می دهند و نوع پرداخت صندوق ها در این کشور به صورت فردی است و هر فرد، مسئولیت پرداخت خود را دارد و از آنچه که پرداخت می کند دریافت می کند. از دیگر تفاوت های پرداخت های این صندوق می توان به پرداخت ۲۰ درصدی حق کارگر یا کارمند و یا پرداختی ۱۷ درصدی حق کارفرما اشاره کرد.

[ منبع این خبر سایت مهر-اقتصادی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-اقتصادی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده