ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

بروزرسانی استاندارد خودروها همزمان با رفع تحریم‌

بروزرسانی استاندارد خودروها همزمان با رفع تحریم‌

فارس/ رئیس سازمان ملی استاندارد ازتدوین استانداردهای جدید تولید خودرو مطابق با استانداردهای اتحادیه اروپا تا سال آینده خبر داد و گفت: بر این اساس، استانداردهای ۵۲گانه خودرو از نظر کمی و کیفی ارتقاء می‌یابد.

نیره پیروزبخت در مورد اقدامات سازمان استاندارد برای بهبود کیفیت خودروهای تولید داخل در شرایطی که بسیاری از خریداران نسبت به این مسئله معترض هستند،‌ اظهار داشت: در حال بررسی استانداردهای جدید اتحادیه اروپا تحت عنوان استاندارد «یورو ان‌‌ کپ» برای تولید خودرو هستیم تا بر این اساس، کیفیت خودروهای داخلی ارتقا یابد.

وی تصریح کرد: در جلساتی با خودروسازان و ستاد سیاست‌گذاری صنعت خودرو در این مورد بحث شده تا استانداردهای روز اروپا در تولید خودروهای داخلی لحاظ شود.

پیروزبخت ادامه داد: در دوران تحریم، خودروسازان با مشکلاتی روبه‌رو بودند و امکان ارتقای کیفی محصولاتشان را نداشتند، اما با فضای جدید ایجاد شده امکان تنوع تولید و ارتقا کیفیت خودروها فراهم شده است.

وی با بیان اینکه استانداردهای تولید خودرو در اروپا از دو سال پیش تغییر کرده است،‌ گفت: هم اکنون بررسی‌هایی را بر روی این استانداردهای جدید اروپا انجام می‌دهیم تا استانداردهای تولید خودرو در کشور بر این اساس مورد تجدید نظر قرار گیرد.

رئیس سازمان استاندارد درباره تغییرات قابل ایجاد در استانداردهای فعلی تولید خودرو نیز توضیح داد: این مسئله باید در شورای عالی استاندارد نهایی شود که بر اساس آن، بر روی قطعات و مجموعه‌هایی که جداگانه تحت عنوان استانداردهای 52‌گانه خودرو محسوب می‌شوند، شاهد ارتقا سطح کیفی و کمی باشیم.

وی با بیان اینکه هم کیفیت استانداردهای 52‌گانه ارتقا خواهد یافت و هم تعداد آنها بیشتر می‌شود، گفت: بررسی‌های سازمان استاندارد در مورد استانداردهای جدید تولید خودرو تا سال آینده نهایی می‌شود ولی برنامه‌ریزی برای زمان اجرای این استانداردها باید توسط وزارت صنعت انجام شود.

وی اظهار داشت: هم اکنون وزارت صنعت به طور جدی بر روی این مسئله کار می‌کند و امیدواریم از سال آینده با هماهنگی وزارت صنعت و سازمان استاندارد شاهد ایجاد تحولاتی در این بخش باشیم.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X