خداحافظی کلاس‌های درس با بخاری نفتی و گازی تا پایان سال 96

خداحافظی کلاس‌های درس با بخاری نفتی و گازی تا پایان سال 96

فارس/ معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش گفت: امسال برنامه‌ریزی کرده‌ایم تا 40 هزار کلاس درس را استانداردسازی کنیم و برنامه این است در پایان سال 96 همه کلاس‌های درس که قابلیت استانداردسازی دارند، با بخاری‌های نفتی و گازی خداحافظی کنند.

مرتضی رئیسی در پاسخ به این پرسش که «میزان وسایل گرمایشی استاندارد در مدارس چقدر است؟»، اظهار داشت: 530 هزار کلاس درس در کشور داریم که حدود 200 هزار کلاس درس آن سال 92 با بخاری نفتی و گازی، تأمین حرارت می‌شد.

وی ادامه داد: از سال 92، کار استانداردسازی این کلاس‌های درس شروع شده است تا بخاری‌های نفتی و گازی از کلاس درس خارج شوند و به جای آن سیستم حرارت مرکزی استفاده شود.

رئیسی با بیان اینکه طی سال‌های 92 و 93، 67 هزار کلاس درس استانداردسازی شده است، گفت: امسال نیز برنامه‌ریزی کرده‌ایم تا 40 هزار کلاس درس را استانداردسازی کنیم و برنامه آموزش و پرورش این است که در صورت تأمین منابع و کمک دولت و مجلس، در پایان سال 96 همه کلاس‌های درس که قابلیت استانداردسازی دارند، با بخاری‌های نفتی و گازی خداحافظی کنند.

معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش درخصوص استفاده از بخاری‌های غیراستاندارد در بعضی از مدارس گفت: هیچ مدیر مدرسه‌ای براساس بخشنامه‌ای که وزیر آموزش و پرورش داشته است، مجاز به استفاده از بخاری غیراستاندارد نیست؛بخشی از کلاس درس هنوز با بخاری تأمین حرارت می‌شود، اما بخاری که استفاده می‌شود، حتماً باید نفتی و کاربراتوری باشد و دارای مُهر استاندارد بوده و مدیران مدارس دقت داشته باشند نقص فنی در بخاری وجود نداشته باشد.

رئیسی اضافه کرد: حتماً باید مسیر خروج دود بخاری‌ها بازرسی شده باشد و مراقبت‌های ویژه طی بخشنامه‌ای که ابتدای سال تحصیلی توسط وزیر آموزش و پرورش به استان‌ها و مناطق ابلاغ کرده است، باید رعایت شود.

وی تصریح کرد: در این بخشنامه نکاتی که مدیران و معاونان مدارس باید رعایت کنند، گفته شده است و تقاضا می‌کنیم از وسایل معیوب استفاده نشود؛ آموزش و پرورش مشکلات دارد، اما برای تأمین بخاری و گرمایش واقعاً محدودیتی نداریم.

معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه «چقدر مدارس به سیستم اطفاء حریق مجهز هستند؟»،گفت: تمام مدارس جدید که تحویل آموزش و پرورش می‌شوند حتماً دارای سیستم اطفای حریق بوده و مدارس قدیمی نیز حتماً دارای این سیستم هستند.

رئیسی خاطرنشان کرد: اینکه دستگاهی باشد تا مدارس را کنترل کند، بحث درستی است، اما در حد توان در آموزش و پرورش توسط بخش‌های مختلف این تلاش صورت می‌گیرد و نقش اصلی را مدیر و اولیای مدارس بر عهده دارند و 105 هزار مدرسه دایر در کشور داریم که همه آنها تحت پوشش مدیر، معاون و رئیس منطقه هستند که باید در این خصوص دقت کنند تا اتفاقی به‌وجود نیاید.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «خداحافظی کلاس‌های درس با بخاری نفتی و گازی تا پایان سال 96» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X