ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

خداحافظی کلاس‌های درس با بخاری نفتی و گازی تا پایان سال 96

خداحافظی کلاس‌های درس با بخاری نفتی و گازی تا پایان سال 96

فارس/ معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش گفت: امسال برنامه‌ریزی کرده‌ایم تا 40 هزار کلاس درس را استانداردسازی کنیم و برنامه این است در پایان سال 96 همه کلاس‌های درس که قابلیت استانداردسازی دارند، با بخاری‌های نفتی و گازی خداحافظی کنند.

مرتضی رئیسی در پاسخ به این پرسش که «میزان وسایل گرمایشی استاندارد در مدارس چقدر است؟»، اظهار داشت: 530 هزار کلاس درس در کشور داریم که حدود 200 هزار کلاس درس آن سال 92 با بخاری نفتی و گازی، تأمین حرارت می‌شد.

وی ادامه داد: از سال 92، کار استانداردسازی این کلاس‌های درس شروع شده است تا بخاری‌های نفتی و گازی از کلاس درس خارج شوند و به جای آن سیستم حرارت مرکزی استفاده شود.

رئیسی با بیان اینکه طی سال‌های 92 و 93، 67 هزار کلاس درس استانداردسازی شده است، گفت: امسال نیز برنامه‌ریزی کرده‌ایم تا 40 هزار کلاس درس را استانداردسازی کنیم و برنامه آموزش و پرورش این است که در صورت تأمین منابع و کمک دولت و مجلس، در پایان سال 96 همه کلاس‌های درس که قابلیت استانداردسازی دارند، با بخاری‌های نفتی و گازی خداحافظی کنند.

معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش درخصوص استفاده از بخاری‌های غیراستاندارد در بعضی از مدارس گفت: هیچ مدیر مدرسه‌ای براساس بخشنامه‌ای که وزیر آموزش و پرورش داشته است، مجاز به استفاده از بخاری غیراستاندارد نیست؛بخشی از کلاس درس هنوز با بخاری تأمین حرارت می‌شود، اما بخاری که استفاده می‌شود، حتماً باید نفتی و کاربراتوری باشد و دارای مُهر استاندارد بوده و مدیران مدارس دقت داشته باشند نقص فنی در بخاری وجود نداشته باشد.

رئیسی اضافه کرد: حتماً باید مسیر خروج دود بخاری‌ها بازرسی شده باشد و مراقبت‌های ویژه طی بخشنامه‌ای که ابتدای سال تحصیلی توسط وزیر آموزش و پرورش به استان‌ها و مناطق ابلاغ کرده است، باید رعایت شود.

وی تصریح کرد: در این بخشنامه نکاتی که مدیران و معاونان مدارس باید رعایت کنند، گفته شده است و تقاضا می‌کنیم از وسایل معیوب استفاده نشود؛ آموزش و پرورش مشکلات دارد، اما برای تأمین بخاری و گرمایش واقعاً محدودیتی نداریم.

معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه «چقدر مدارس به سیستم اطفاء حریق مجهز هستند؟»،گفت: تمام مدارس جدید که تحویل آموزش و پرورش می‌شوند حتماً دارای سیستم اطفای حریق بوده و مدارس قدیمی نیز حتماً دارای این سیستم هستند.

رئیسی خاطرنشان کرد: اینکه دستگاهی باشد تا مدارس را کنترل کند، بحث درستی است، اما در حد توان در آموزش و پرورش توسط بخش‌های مختلف این تلاش صورت می‌گیرد و نقش اصلی را مدیر و اولیای مدارس بر عهده دارند و 105 هزار مدرسه دایر در کشور داریم که همه آنها تحت پوشش مدیر، معاون و رئیس منطقه هستند که باید در این خصوص دقت کنند تا اتفاقی به‌وجود نیاید.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده