ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

«بعلبک» لبنان و «قزوین» خواهرخوانده می‌شوند

«بعلبک» لبنان و «قزوین» خواهرخوانده می‌شوند

ایسنا/ توسعه‌ صنعت گردشگری یکی از بهانه‌های عقد خواهر خواندگی بین دو شهر "بعلبک" لبنان و قزوین در ایران عنوان شده است.
توجه به ویژگی‌های مشترک بین شهر قزوین و شهر بعلبک، این دو شهر می‌توانند با استفاده از ظرفیت‌های یکدیگر، به صورت خواهر خواندگی همکاری‌های بیشتری داشته باشند.

شهر قزوین و شهر بعلبک در زمینه‌های صنعت گردشگری، توسعه پایدار، مباحث جدید شهرسازی و حمل‌ونقل می‌توانند همکاری‌های مشترکی داشته باشند.
مسعود نصرتی، شهردار قزوین صنعت گردشگری را عاملی مهم برای شهر قزوین دانست و گفت: این اتفاق مهمی است که این دو شهر در این زمینه همکاری‌های مشترکی با یکدیگر داشته باشند.
خواهرخواندگی قراردادی بین سران مملکتی یا سران دو شهر است که برای ایجاد همبستگی و اتحاد بیشتر انسانی و فرهنگی بسته می‌شود.
معمولا دو شهر برای خواهر خواندگی باید دارای تشابهاتی مانند دو شهر تاریخی، دو شهر علمی یا دانشگاهی و حتی دو بندر، یا دو سمبل مشترک باشند که این انگیزه را ایجاد کند.
رونق و رواج گردشگری بین دو شهر خواهرخوانده و نامگذاری متقابل نام خیابانهایی به نام شهر خواهر خوانده از جمله نتایج اعلام خواهرخواندگی شهرها است. بعداز انقلاب در سال ۱۳۷۳ برای نخستین بار «تهران» با «بیشکک» پایتخت قرقیزستان خواهر خوانده اعلام شد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده