ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

عربستان از کاهش رتبه اعتباری اش انتقاد کرد

عربستان از کاهش رتبه اعتباری اش انتقاد کرد

خبرگزاری صدا و سیما/ عربستان سعودی از اقدام موسسه رتبه بندی اعتبار مالی «استاندارد اند پورز»( Standard and Poor apostrophe s) در کاهش رتبه مالی اش در بازپرداخت به موقع بدهی هایش انتقاد کرد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه از پاریس ، موسسه رتبه بندی اعتبار مالی «استاندارد اند پورز» که به همراه «مودیز» و «فیچ ریتینگز» سه نهاد بزرگ جهان در ارزیابی توان مالی کشورها درخصوص بازپرداخت به موقع بدهی های سررسید شده شان، به حساب می آید، با انتشار گزارشی اعلام کرد با توجه به اینکه نگرانی ها درباره کسری بودجه عربستان سعودی به علت کاهش قیمت نفت زیاد شده است رتبه اعتبار مالی این کشور را کاهش داده است.

وزارت دارایی عربستان سعودی در واکنش به این خبر اعلام کرد این اقدام موسسه رتبه بندی اعتبار مالی «استاندارد اند پورز» عجولانه ، غیر قابل توجیه و مبتنی بر واقعیات موجود اقتصادی ومالی در عربستان نیست.
در بخش دیگر از گزارش وزرات دارایی عربستان سعودی آمده است این اقدام موسسه رتبه بندی اعتبار مالی «استاندارد اند پورز» بر اساس عوامل وداده های زود گذار و غیر قابل دفاع بوده است.
موسسه رتبه بندی اعتبار مالی «استاندارد اند پورز»در گزارشی اعلام کرد رتبه اعتبار مالی عربستان در خصوص بازپرداخت به موقع بدهی هایش را یک رتبه کاهش داده و آن را به ای مثبتA+ رسانده است.

این موسسه ارزشیابی مالی می افزاید کاهش شدید قیمت نفت و کاهش درآمدهای نفتی عربستان ، علت کاهش رتبه آن در موسسه «استاندارد اند پورز» بوده است . این در حالی است که عربستان سعودی بیشترین میزان صادرات نفت در سازمان کشورهای صادر کننده نفت(اوپک) دارد.

این نهاد ارزشیابی مالی به این کاهش رتبه اکتفا نکرده است بلکه چشم انداز اقتصادی عربستان را دوباره در حالت منفی قرار داده است. هنگامی که رتبه اعتبار مالی کشور در حالت چشم انداز منفی قرار می گیرد به معنای آن است اگر تحول مثبتی در شرایط اقتصادی و مالی کشور مورد نظر صورت نگیرد بازهم رتبه مالی آن توسط موسسه ارزشیابی مالی که اوضاع اقتصادی را بررسی می کند کاهش خواهد یافت.

استاندارد اند پورز توضیح می دهد به احتمال زیاد میزان کسری بودجه عربستان سعودی تا آخر امسال به 16 درصد کل تولید ناخالص داخلی اش برسد و این در حالی است که میزان کسری بودجه عمومی عربستان سعودی در سال 2014 حدود یک و نیم درصد بود.

«استاندارد اند پورز» در گزارش ماه فوریه امسال رتبه مالی عربستان سعودی رادر حالت منفی قرار داده بود. این نهاد هشدار داد اگر وضع به همین منوال در عربستان سعودی پیش رود رتبه اعتبار مالی این کشوردر خصوص عمل به موقع به تعهدات مالی اش به دو ای منفی (AA-)کاهش خواهد داد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده