ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

گزیده‌ای از اخبار مطبوعات آیا تلگرام به لحاظ فنی فیلتر شدنی است؟

گزیده‌ای از اخبار مطبوعات/ آیا تلگرام به لحاظ فنی فیلتر شدنی است؟

آخرین خبر/ گزیده ای از مهمترین رویدادها و اخبار مطبوعات در روز شنبه به شرح زیر می باشد:

قانون- این روزنامه در گزارشی با عنوان «آیا تلگرام به لحاظ فنی فیلتر شدنی است؟ » ضمن پرداختن بهموضوع فیلتر شدن یا نشدن تلگرام نوشت:د‌ر فیلترینگ هوشمند‌ قرار است تا محتوای یک صفحه اینترنتی توسط نرم‌افزار فیلترینگ خواند‌ه و بررسی شود‌ و آن بخشی که به عنوان محتوای مجرمانه و غیرقانونی تشخیص د‌اد‌ه می‌شود‌ حذف و باقی محتوا بد‌ون تغییر د‌ر اختیار کاربر قرار گیرد‌ اما این روش روی محتواهای رمز شد‌ه کارساز نخواهد‌ بود‌. اپلیکیشن تلگرام با استفاد‌ه از پروتکل اس.اس.ال محتوای ارسالی و د‌ریافتی را رمزگذاری می‌کند‌ به صورتی که برای هیچکس به‌جز خود‌ شرکت د‌ریافت‌کنند‌ه قابل‌خواند‌ن نیست. بنابراین این نوع محتوا برای نرم‌افزار فیلترینگ قابل برسی و تحلیل نخواهد‌ بود‌ و عملا فیلترینگ هوشمند‌ روی آنها قابل اعمال نیست.به عبارت ساد‌ه امکان اعمال فیلترینگ هوشمند‌ روی این نوع محتوا که مورد‌ استفاد‌ه تلگرام است، وجود‌ ند‌ارد‌ مگر با جعل گواهینامه‌های اس.اس.ال که موسوم به حمله مرد‌ مید‌انی است. این حمله یک نوع حمله سایبری به حساب خواهد‌ آمد‌ که می‌تواند‌ تبعات حقوقی بسیاری برای حمله کنند‌ه د‌اشته باشد‌.

ایران –این روزنامه در مطلبی با عنوان «پژو، شروط ایران را پذیرفت» نوشت:در زمان مذاکرات مدیران پژو قبول دارند که اشتباه کردند اما زمانی‌که به کشور خود باز می‌گردند صحبت‌هایی می‌کنند که تنها برای مردم کشورشان مصرف دارد. بیوک علیمراد لو مشاور وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: با توجه به گفته‌های اخیر مدیران پژو به مدیران خودروسازی توصیه می‌کنم که بهترین شریک را برای خود انتخاب کنند.

اعتماد-این روزنامه در گزارش با پرداختن پنجمین نمایشگاه راه و شهرسازی نوشت:این نمایشگاه بااعلام رسمی امکان دسترسی مردم به سامانه «شهراه»؛سامانه‌ای که به نام مدیریت ارتباط شهروندی وزارت راه وشهرسازی کارخود راآغاز کرد،بر اساس اعلام مقامات وزارت راه مردم می‌توانند کلیه شکایات خود نسبت به نحوه‌ ارایه این خدمات را در این سامانه ثبت کرده و منتظر پاسخ باشند.

قانون- محمد نبی حبیبی و احمد علی مقدم اعضای برجسته حزب موتلفه در گفت وگو با این روزنامه ضمن بررسی وضعیت حزب مؤتلفه تاکید کردند برخلاف آنچه که در محافل مختلف سیاسی مطرح شده اتحاد با پایداری خواست همه اعضاحزب است .

بهار –آیت ا... هاشمی رفسنجانی در پیامی به دومین گردهمایی سراسری زنان اصلاح طلب گفت:زنان از نامزدی در انتخابات نترسند.

جوان–این روزنامه درگزارشی باتیتر«بالاخره اصلاح‌طلبان ناب وبدلی شاخص‌گذاری شدند»نوشت:«دوواژه«اصلاح‌‌طلبان ناب»و«اصلاح‌طلبان بدلی»ازدرون جریان اصلاحات مفهوم‌سازی شدوپس ازخروج آنان ازقدرت درسال1384به صورت کم‌رنگ استفاده می‌شد،اما ازمعرفی شاخص‌های هریک خودداری می‌شد.اما ازنگاه بیرونی چنین استنباط می‌شد که اصلاح‌طلب ناب به کسانی می‌گویندکه جسارت وشجاعت ایستادن مقابل نظام را دارندواهل سازش! نیستندوکسانی را که علقه‌ای به نظام دارندودرصددندعاقلانه ازسیاست‌های کلی نظام پیروی کنند،«بدلی» نامیدندوبعضاًنیزچهره عبوس می‌کردندکه جناح مقابل یانظام درصدداست تااصلاح‌طلبان بدلی رااصلاح‌طلب ناب معرفی کندونابیون ازگردونه سیاست خارج بمانند.ماهنامه مهرنامه که ازارگان‌های رسمی اصلاح‌طلبان درایران است درشماره44درصفحه92ذیل تیتر«نسل جدیداصلاح‌طلبان بدلی»نوشت:«همزمان باظهورنسل جدیداصلاح‌طلبان دمکراسی‌خواه،طیف دیگرازجوانان نیزدرعرصه سیاسی ظاهر شده‌اند که بااصرارخودرانسل جدیداصلاح‌طلبان می‌خوانند.تفاوت ایشان با نیروهای فوق‌الذکراین است که اصلاح‌طلبی را قلب ماهیت کرده واصلاحات رابدون دمکراسی‌خواهی وتوسعه سیاسی مطرح می‌کنند...اشکال کاردراین است که«اصلاح‌طلبان بدلی»بربهبودخواهی نام اصلاح‌طلبی نهاده‌اندوسخنی ازدمکراسی وتوسعه سیاسی بر زبان نمی‌آورند.

شرق-این روزنامه درگزارشی باعنوان «دیدارهای انتخاباتی عارف با روحانی»در گفت وگو باحسن رسولی به نقل ازوی نوشت:«ارتباط آقای عارف باروحانی بعد ازانتخابات سال ٩٢ ادامه داردومتناوبا دیدارهایی بین این دونفربرقرار است.به گفته رسولی عارف درباره مسائلی ،شامل رکود بی‌سابقه درحوزه اقتصاد،نرخ بی‌کاری بالاوبرخی مشکلات مدیریتی دراستان‌های کشور سخن می گوید...او به ‌عنوان فردی که پیشتازحمایت ازدولت است ودراین دیدارها ونشست‌هاحضور دارد.

شرق-این روزنامه درگزارشی باعنوان«کاغذپاره‌های احمدی‌نژادبه زنجانی»به نقل ازامیرعباس سلطانی،نماینده مردم بروجن در مجلس نوشت:«جای افراددیگری که جزءمهره‌های اصلی این پرونده هستنددراین دادگاه خالی است ».وی درباره احتمال نقش احمدی‌نژاد دراین پرونده افزود:«زنجانی حتما رانت خیلی قوی‌ای داشته که به چهاروزیر معرفی شده وآنها نشسته‌اند برای اوجلسه گذاشته‌اند وتصمیم گرفته‌انداختیار تجارت نفت رابه اوبسپارند.سلطانی می‌افزاید امروز احمدی‌نژاد پاسخ‌گو نیست،چون مدرکی علیه اودر این پرونده وجود ندارد.سلطانی درباره احتمال وروداحمدی‌نژادواطرافیانش به این پرونده می‌گوید:«می‌گویند احمدی‌نژاد کاغذپاره‌ای به بابک زنجانی داده است واو باهمان کاغذپاره این همه کار انجام داده است! اما امروز نه آن کاغذپاره موجود است و نه شاهدی برای اثبات این کاغذپاره وجود دارد».

آفتاب یزد-این روزنامه درگزارشی باعنوان«پرایداستاندارداست امابرای رانندگان غیرعصبی!»نوشت: به تازگی یکی ازمسئولان سازمان استاندارداعلام کرده که خودروی "پراید"برای رانندگان غیرعصبی مناسب است...این مسئول علاوه براینکه خودروی پراید رابرای رانندگان غیرعصبی خوب توصیه کرده ،معتقد است استاندارد درمعنای خود، کیفیت راتعریف می‌کندامااین کیفیت ممکن است که باب میل همه مصرف‌کنندگان آن کالا نباشد!»

آرمان-این روزنامه درگزارشی باعنوان«حکم اخراج لاریجانی!»نوشت:علی لاریجانی همواره یکی ازستون های اصلی در تصمیم‌گیری‌های جریان اصولگرایی بوده است وهیچ گاه اصولگرایی به خوداجازه نمی‌داد که برای اومرزی تعیین کنداما یک گروه که خودرااصولگرا می‌نامندبه دلایلی به خوداین اجازه رامی‌دهندکه ازجمله آنهاوزیرارشاددولت احمدی‌نژاد است.سیدمحمد حسینی درپاسخ به سوالی درباره جایگاه لاریجانی دربین اصولگرایان پس ازمسائلی که درباره برجام پیش آمد،گفت:«این مسئله بستگی به این داردکه ایشان برای انتخابات چه تصمیمی بخواهدبگیرد.آیا بااصولگرایان همراه شودیابااعتدال یااصلاح‌طلبان.اگر بخواهدبااین گروه‌ها ائتلاف کندبه طور طبیعی بااصولگرایان نخواهد بود» نکته جالب اینجاست که حسینی که مشخص نیست عضو کدام حزب وگروه است که به خوداجازه می‌دهدازجانب همه اصولگرایان تصمیم بگیردوعلنی هم اعلام کندکه این رویکردشایدمیراث به جا مانده ازدولت احمدی‌نژاداست که نامی جزاعتماد به نفس کاذب ندارد!

جوان-این روزنامه در یادداشتی برگزاری اجلاس سوریه واجلاس هایی این چنین رابه خاطرتضاد منافع کشورهای شرکت کننده در آن بی نتیجه دانست.
جوان –این روزنامه در یادداشتی با اشاره به سیلاب های اخیر از عملکرد دستگاه های متولی در این حوزه انتقاد کرد و نوشت: در حالی که احتمال وقوع سیلاب از سوی سازمان هواشناسی اعلام شده و دستگاه های متولی در آماده باش کامل بودند، بارش باران بازهم مدیریت بحران و دستگاه های متولی را در هشت استان کشور غافلگیر کرد.

آفتاب یزد-این روزنامه در سرمقاله ی خود بااشاره به سیلاب های اخیر در دفاع از عملکرد دولت نوشت: یک جستجوی ساده در عملکرد رسانه های مخالف دولت به نیکی نشان می دهد آنان ازقبل دردومحنت هوطنانمان وآسیب دیدگی شان از حادثه فوق به دنبال ماهی گیری ازآب گل آلودبودندوهستند.به عبارت ساده مخالفان در این پروژه نیز با به راه انداختن یک پروپاگاندای رسانه ای و ادعای عجیب اینکه دولت درزمینه امداد رسانی کوتاهی وقصور داشته سعی دارند سیاسی کاری نموده وملت رادربرابردولت قرار دهند.البته نگارنده منکربرخی کوتاهی هادراین زمینه نیست.

آرمان –این روز نامه دریادداشتی باعنوان«آمریکادرهمه نهادهای نظام آدم دارد!»درواکنش به سخنان حسن رحیم پور ازغدی نوشت: ازغدی ازراه های نفوذ دشمن درکشور سخن گفت ومدعی شد که درحال حاضر نیز آمریکا در نهادهای جمهوری اسلامی، آدم دارد. آنهایی که سخنرانی حسن رحیم پور ازغدی را گوش کرده بودند به فکر فرو رفتند چون او مدعی موضوعی شد که به گفته برخی اثباتش چندان آسان نیست وبرخی دیگر اینطور گفتندکه وی نتوانسته منظورخود را به درستی منتقل کند چرا که مگر می توان اینگونه ادعا کرددر نهادهای کشورعناصر آمریکا حضور دارند! این ادعا از تریبون نمازجمعه پخش شد و دلسوزان پس از شنیدن آن افسوس خوردند که چرا از این تریبون که باید ندای وحدت سر داده شود اظهارتی بیان می شود که تردید و بدبینی در میان ملت ایجاد می کند.

جوان-این روزنامه بااشاره به عنوان خیزدوباره«متهمان»علیه نظام،نوشت:بانزدیک شدن به ماه های پایانی برگزاری انتخابات مجلس وخبرگان رهبری،تحرکات جریان تجدیدنظرطلب باشیب ملایمی که ازسال گذشته آغاز شده بود،آهنگ تندتری به خودگرفته است.همین پنج شنبه گذشته بودکه دوتن ازعناصرافراطی حزب منحله مشارکت -که سابقه نقش آفرینی درفتنه 88را دارند-حملات تندی راعلیه شورای نگهبان،قوه قضائیه ونهادهای حاکمیت آغاز کردند.نکته قابل تأمل نقش استاندار،معاون سیاسی اجتماعی استاندار سیستان وبلوچستان،خانجانی فرماندارزاهدان دربرگزاری این مراسم بودکه بارهامجری ازآنهابرای برپایی این جلسه تشکرکرد.

جوان –این روزنامه درمطلبی باانتخاب عنوان رقابت خطرناک دولتی ها،درکسب منابع محدود!نوشت:رواج طرح هاونامه های بخشی نگرانه دردولت یازدهم همزمان باکاهش قیمت نفت درحال شدت گرفتن است وبیم آن می رودکه تعیین اولویت ها برای تخصیص منابع نه براساس منطق اقتصادی که براساس روابط ونزدیکی مسئولان بایکدیگر یابرمبنای انگیزه های انتخاباتی صورت گیرد...اقدامی که سال هاست نمایندگان مجلس نیزبااعمال فشاربه وزراسعی درتخصیص منابع به شکل منطقه ای و درحوزه انتخاباتی آنها انجام گرفته وبسیاری ازطرح های نیمه کاره امروز حاصل این اقدام نامیمون امابا نیت خیرتوسعه منطقه ای است.

کیهان -این روزنامه صبح چاپ تهران با انتخاب تیتر حامیان تروریسم:اسد باید برود/ ایران: مردم سوریه باید تصمیم بگیرند، آورده است:درحالی که حامیان اصلی تروریست ها درسوریه ازجمله آمریکا،عربستان و ترکیه در نشست وین 2خواستار کناره گیری اسد از قدرت شدند اما ایران وروسیه تاکید کردند که این مردم سوریه هستند که باید درباره آینده این کشور تصمیم بگیرند.

شرق –این روزنامه درمطلبی باعنوان «احمدی نژاد حساسیت هارااز بین برد»درگفت وگوبا حسن سبحانی، اقتصاددان به نقل از وی نوشت:مارپیچ سکوتی که درجامعه شکل گفته ابرازنگرانی می‎کندومی‎گوید این رونددرایران سبقه‎ای طولانی دارد که با روی‌کارآمدن محموداحمدی‎نژاد،رئیس‎جمهوردولت‎های نهم و دهم، تشدید شد وبه نوعی طیف گسترده‎ای ازمسئولان به پاسخگوبودن بی‎تفاوت شده‎اند و حتی از سکوت مردم و نخبگان دربرابر فشارهایی که ازنظر اقتصادی به مردم وارد می‎شود،بهره می‎برند.او معتقد است در این شرایط که مردم دل‌زده ازمسائل، معمولا سکوت می‎کنند،نخبگانی هستند که به لحاظ سیاسی هم‌خط دولت‌ها هستند و بنا به مصلحت سکوت می‌کنند.از این سکوت به بهانه مصلحت کم لطمه ندیده‌ایم؛ آنجا که سکوت جایز نبوده است.

طلوع صبح- این نشریه در مطلبی با عنوان "همه در انتظار تصمیم «سیدحسن» هستند" به قوت گرفتن احتمال کاندیداتوری سیدحسن خمینی ، به نتایج مثبت نظرسنجی ها در مورد اقبال ویژه مردم به یادگار امام اشاره دارد.

طلوع صبح -این هفته نامه به سیاست زدگی برخی مداحان و ضربه آن به دین اختصاص دارد که با تیتر «عزای سیاسی» به جنجال آفرینی های اخیر مداحان اشاره دارد.
طلوع صبح-این نشریه در پرونده ای به بررسی حملات علیه علی لاریجانی، با تیتر «لاریجانی یک تنه در برابر تندروهای مجلس» پرداخته است.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده