ایران؛ جزء ۱۰ هلال احمر برتر جهان

ایران؛ جزء ۱۰ هلال احمر برتر جهان

خبرگزاری دانشجو/ رئیس جمعیت هلال احمر کشور گفت : هلال احمر بزرگترین شبکه داوطلبانه جهان است.

امیر محسن ضیایی در برنامه نگاه ۲ شبکه دو سیما در تشریح اجزای اصلی نهضت جهانی صلیب سرخ و هلال احمر به فدراسیون جهانی صلیب و هلال احمر ، کمیته بین المللی صلیب سرخ و جمعیت ملی اشاره کرد و گفت: ایران از ۹۲ سال پیش به این نهضت پیوسته که تا کنون با پیشرفت های صورت گرفته جزو ۱۰ کشور برتر جهان و در برخی شاخه ها عضو پنج کشور برتر جهان است .

وی ادامه داد : مباحث مورد توجه جمعیت هلال احمر ، بحث بلایای طبیعی است که به طور فزاینده جهان را دربر گرفته است ، پیشگیری و کاهش خطرپذیری ، مقابله و اقدامات بعد از وقوع حادثه ، بحث توسعه بشری ، بحث صلح و دوستی و بشر دوستی و آمادگی برای درمان مصدومین است .

ضیایی حفظ کرامت انسانی ، رفع بلایای بشری و حفظ زندگی جوامع بشری را وظیفه کلی جمعیت هلال احمر عنوان کردوگفت : استقلال از مشخصه های اصلی جمعیت هلال احمر است .

رئیس جمعیت هلال احمر ایران گفت : ما یک سازمان کاملاً بی طرف ، غیر سیاسی وبدون مرز هستیم که در حال حاضر با ۸ هزار پرسنل در قالب ۶۰ درصد ستادی و ۴۰ درصد صف مشغول به فعالیتیم.

وی جمعیت هلال احمر رابه دو دسته جمعیت جوانان و جمعیت داوطلبان تقسیم کرد و گفت : در حال حاضر ۶۵۰ هزار نفر در جمعیت جوانان به صورت داوطلبانه عضو هستند .

وی گفت : جمعیت داوطلبان را افرادی تشکیل می دهند که میانگین سنی شان ۲۹ سال به بالا است و مهمترین کاری که این جمعیت انجام می دهد ارتقای ظرفیت های اجتماعی است نه امدادونجات .

ضیایی در بیان مهمترین چالش های پیش روی جمعیت هلال احمر گفت : با اینکه سالانه حدود ۷۰۰ میلیارد تومان از منابع عمومی بودجه دریافت می کنیم که البته این میزان یک دوازدهم بودجه صداوسیماست اما هنوز کمبودهایی در زمینه بالگرد ، آمبولانس و تجهیزات پزشکی داریم که برای رفع این کاستی ها با مشارکت و همیاری دانشگاه امیر کبیر و صنعتی شریف به منظور تجهیز ربات های امدادگر اقداماتی صورت گرفته است .

وی با بیان اینکه در سال گذشته این جمعیت حدود ۴۰۰۰ مورد بحران را پوشش داده است افزود : جمعیت هلال احمر با ۵۰۰ پایگاه ثابت در کشور که در مواقع حساس به ۱۰۰۰ واحد افزایش می یابد و حدود ۱۷ بالگرد که نسبت به استانهای کشور بسیار کم است با راه اندازی بنیادی برای ارتقا دانش وتواناییهای اعضای جمعیت و استفاده از روشهای مبتنی بر دانش بنیانی قصد ارتقاء و تجهیز این سازمان را داریم .

ضیایی با بیان اینکه اساسنامه این جمعیت قانون مدنی کشور است گفت : اگر مردم بدانند که کمکهایشان در جای درست مصرف و هزینه می شود بدون شک راغب می شوندکه با این سازمان بیشتر همکاری کنند .

رئیس جمعیت هلال احمر کشور گفت : در حوزه آموزش و تجهیزات هم اقداماتی از قبیل نهادهای متمرکز و معاونت آموزش و پژوهش برای برگزاری دوره های تخصصی برای داوطلبان در نظر گرفته شده و این سازمان ظرفیت پذیرش تمام مردم ایران را برای آموزش و همکاریهای داوطلبانه و خودجوش داراست.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ایران؛ جزء ۱۰ هلال احمر برتر جهان» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X