ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

وزیر جهاد کشاورزی: صنایع لبنی در حق دامداران جفا می‌کنند

وزیر جهاد کشاورزی: صنایع لبنی در حق دامداران جفا می‌کنند

ایسنا/ وزیر جهاد کشاورزی گفت: صنایع تکمیلی و تبدیلی محصولات دامداران از جمله شیر را به قیمت واقعی نمی‌خرند و در حق دامداران جفا می‌کنند.

محمود حجتی در حاشیه بازدید از سیلوی 100هزار تنی گرمسار و جمع فعالان کشاورزی در گرمسار، اظهار کرد: هیچ‌گونه اعتباری به عنوان یارانه شیر به تصویب نرسیده است.

وی با بیان اینکه قیمت پایه شیر از نظر وزارت جهاد کشاورزی 1570 تومان بود، افزود: این قیمت پیشنهادی به 1440 تومان کاهش یافت و دولت نیز آن را تصویب کرد اما همچنان صنایع تکمیلی و فرآوری شیر را به قیمت 1280 تومان از دامدار خریداری می‌کنند.

وی ادامه داد: سازمان حمایت از حقوق تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان باید پیگیر اجرایی شدن این مهم باشد تا حقوق تولیدکنندگان پایمال نشود.

وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه دولت بر اجرای این قانون اصرار دارد، تصریح کرد: متاسفانه صنایع تبدیلی و تکمیلی تنها به دنبال مصالح و منافع خود هستند و به حقوق تولیدکننده و مشکلات آنها توجهی نمی‌کنند.

این عضو کابینه با بیان اینکه صنایع تبدیلی و تکمیلی مدعی بودند که با افزایش قیمت پایه شیر قیمت محصولات را افزایش می‌دهند، یادآوری کرد: افزایش قیمت هر کالایی باید در دولت به تصویب برسد وگرنه غیرقانونی است و با متخلفان برخورد می‌شود.

حجتی با بیان اینکه صنایع تبدیلی محصول کشاورزان و دامداران را به قیمت واقعی نمی‌خرند، اضافه کرد: فعالیت دامداری منهای زراعت و صنایع تکمیلی و تبدیلی، زیان‌ده است. لذا باید دامداران در صدد ایجاد صنایع تبدیلی و فرآوری در کنار مزارع و دامداری‌های خود باشند.

وی افزود: در حال حاضر خریدار هر قیمتی که می‌خواهد بر روی محصول تولیدکننده می‌گذارد و تولیدکننده ناچار به فروش آن است.

او به تجربه دیگر کشورهای توسعه یافته اشاره و خاطرنشان کرد: در کشورهای توسعه یافته و خصوصا کشورهایی نظیر فرانسه و آمریکا که کشاورزی پیشرفته‌ای دارند، تولیدکننده در کنار مزارع خود، صنایع تبدیلی و تکمیلی را ایجاد می‌کند.

وی تصریح کرد: کشاورزان ما نیز اگر می‌خواهند پیشرفت کنند باید به سمت ایجاد صنایع در جوار مزارع خود باشند و این سیاستی است که وزارت‌خانه هم از آن حمایت می‌کند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده