ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

روسیه هر گونه مذاکره با ژاپن درباره مالکیت جزایر کوریل جنوبی را منتفی دانست

روسیه هر گونه مذاکره با ژاپن درباره مالکیت جزایر کوریل جنوبی را منتفی دانست

ایرنا/ معاون وزیر امور خارجه روسیه هر گونه مذاکره با ژاپن در باره مالکیت جزایر کوریل جنوبی را که توکیو بر آن ادعای مالکیت دارد، منتفی خواند.

به گزارش روزنامه روسی 'کامرسانت'، 'ایگور مورگولوف' معاون وزیر خارجه روسیه روز پنجشنبه خاطرنشان کرد: مسکو برای از سرگیری مذاکرات با توکیو برای عقد توافقنامه صلح آمادگی دارد، اما قصدی برای گفت و گو درباره مالکیت جزایر کوریل ندارد.
وی افزود: هیچ گونه مذاکره ای در باره مساله کوریل انجام نمی دهیم، این مساله 70 سال پیش حل شده و این جزایر به طور قانونی در جریان جنگ دوم جهانی به مالکیت کشور ما در آمده است. حق حاکمیت و مالکیت روسیه بر این منطقه قابل تردید نیست.
مقام روس گفت: مسکو برای مذاکرات سازنده در باره توافقنامه صلح با ژاپن آمادگی دارد. با این حال بدیهی است تلاش ها برای یافتن راه حل قابل قبول باید از دو طرف انجام گیرد به خصوص این که حاضریم همکاری ها در تمام زمینه ها میان مسکو و توکیو گسترش یابد.
مقام های ژاپنی در هفته های اخیر به دنبال سفر دیمیتری مدودیف نخست وزیر روسیه به جزایر کوریل جنوبی، بارها به این اقدام مدودیف اعتراض کرده و آن را غیرقابل قبول دانستند.
'دیمیتری راگوزین' معاون امور دفاعی نخست وزیر روسیه به تازگی در این رابطه در توییتر خود به مقامهای ژاپنی معترض به روسیه پیشنهاد هاراگیری (خودکشی به سبک ژاپنی) کرد.
روسیه و ژاپن با وجود گذشت حدود 70 سال از جنگ دوم جهانی هنوز موافقتنامه صلح امضا نکرده اند.
توکیو امضای این موافقتنامه را مشروط به واگذاری چهار جزیره کوریل جنوبی به آن کشور کرده است که در پایان جنگ دوم جهانی به تصرف نیروهای شوروی سابق درآمده است.
مساله جزایر کوریل جنوبی در روابط روسیه و ژاپن مشکل ایجاد کرده است.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده