ویتنام: همکاری با ایران را بدون واسطه توسعه می‌دهیم

ویتنام: همکاری با ایران را بدون واسطه توسعه می‌دهیم

میزان/ سفیر ویتنام در ایران گفت: در بسیاری از حوزه‌ها می‌توانیم روابط اقتصادی خود را با ایران توسعه داده و کشورهای واسطه‌ای و ثالث را از بین خود حذف کنیم.

نگوین هونگ تک در دیدار با علیرضا رزم حسینی استاندار کرمان با استقبال از صادرات خرما و پسته ایرانی به ویتنام گفت: ویتنام نیز می‌تواند در مقابل خرید این محصولات‌، برنج به ایران صادر کند.

وی هدف از این سفر را آشنایی با ظرفیت‌های سراسر ایران و بسط روابط بین دو کشور عنوان کرد و گفت: می‌توانید به محصول خرما و پسته خود ببالید و ما نیز به تولید برنج خود می بالیم.

سفیر ویتنام در تهران افزود: اولین سفر من به استان کرمان است و دیروز سفری به بم داشته ام و پتانسیل های آن شهرستان را دیدم و امروز در کرمان بودم و بسیار هیجان زده هستم.

وی اظهار کرد: با دیدن ارگ بم بسیار خوشحال شدم و زمانی که خبرنگاران سئوال کردند گفتم ارگ بم مکانی زیبا با مردمانی مهربان و دوست داشتنی است.

هونگ تک گفت: سه هزار سال قبل مردم بزرگ استان کرمان اقدام بزرگی چون ساختن ارگ بم را انجام داده اتد و مردم امروز کرمان نیز از نسل همان مردم هستند.

وی افزود: بسیار جالب بود که همواره تلاش می شود تا شرایطی ایجاد شود که مردم شاد شوند.
استاندار کرمان نیز در این دیدار گفت: آمادگی داریم ارتباطات بیشتری با ویتنام داشته و از فرصت های اقتصادی آن بهره مند شویم.

علیرضا رزم حسینی افزود: استان کرمان در حوزه های مختلف معدن، کشاورزی، فولاد، انرژی های نو و سایر حوزه ها ظرفیت های بسیاری برای جلب سرمایه گذاری دارد.

وی بیان کرد: کرمان در حوزه معدن از استان های غنی کشور است و بیش از 52 ماده معدنی کشف شده در این استان وجود دارد که در حال بهره برداری هستند.

وی گفت: اگرچه کرمان در ظاهر استانی کویری است اما یک چهارم باغات کشور در این استان است و در حوزه صادرات کالاهای غیر نفتی نیز رتبه اول کشوری را از آن خود کرده است.

استاندار کرمان افزود: استان کرمان در حوزه انرژی های نو دارای ظرفیت های بسیار خوبی است که در این زمینه نیز استان برتر کشور به شمار می رود و بتازگی قراردادهای خوبی با آلمان برای ایجاد نیروگاه های خورشیدی منعقد شده است.

وی اظهار کرد: در حوزه خطوط انتقال آب نیز قراردادهایی با فرانسه و چین داشته ایم.

رزم حسینی با تاکید بر اینکه قابلیت های خوبی برای سرمایه گذاری در استان کرمان وجود دارد گفت: پس از تحریم ها زمینه بیشتری برای حضور سرمایه گذاران در ایران و استان کرمان فراهم و در حوزه فولاد نیز سرمایه گذاری خوبی در این استان انجام شده است.

سفیر ویتنام از روز جمعه تاکنون در استان کرمان بسر می برد.

وی در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان، ظرفیت ها و فرصت های همکاری مشترک اقتصادی را بررسی و سپس با حضور در شهرداری کرمان درباره خواهر خواندگی کرمان با یکی از شهرهای ویتنام گفت و گو کرد.[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «ویتنام: همکاری با ایران را بدون واسطه توسعه می‌دهیم» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X