ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

ویتنام: همکاری با ایران را بدون واسطه توسعه می‌دهیم

ویتنام: همکاری با ایران را بدون واسطه توسعه می‌دهیم

میزان/ سفیر ویتنام در ایران گفت: در بسیاری از حوزه‌ها می‌توانیم روابط اقتصادی خود را با ایران توسعه داده و کشورهای واسطه‌ای و ثالث را از بین خود حذف کنیم.

نگوین هونگ تک در دیدار با علیرضا رزم حسینی استاندار کرمان با استقبال از صادرات خرما و پسته ایرانی به ویتنام گفت: ویتنام نیز می‌تواند در مقابل خرید این محصولات‌، برنج به ایران صادر کند.

وی هدف از این سفر را آشنایی با ظرفیت‌های سراسر ایران و بسط روابط بین دو کشور عنوان کرد و گفت: می‌توانید به محصول خرما و پسته خود ببالید و ما نیز به تولید برنج خود می بالیم.

سفیر ویتنام در تهران افزود: اولین سفر من به استان کرمان است و دیروز سفری به بم داشته ام و پتانسیل های آن شهرستان را دیدم و امروز در کرمان بودم و بسیار هیجان زده هستم.

وی اظهار کرد: با دیدن ارگ بم بسیار خوشحال شدم و زمانی که خبرنگاران سئوال کردند گفتم ارگ بم مکانی زیبا با مردمانی مهربان و دوست داشتنی است.

هونگ تک گفت: سه هزار سال قبل مردم بزرگ استان کرمان اقدام بزرگی چون ساختن ارگ بم را انجام داده اتد و مردم امروز کرمان نیز از نسل همان مردم هستند.

وی افزود: بسیار جالب بود که همواره تلاش می شود تا شرایطی ایجاد شود که مردم شاد شوند.
استاندار کرمان نیز در این دیدار گفت: آمادگی داریم ارتباطات بیشتری با ویتنام داشته و از فرصت های اقتصادی آن بهره مند شویم.

علیرضا رزم حسینی افزود: استان کرمان در حوزه های مختلف معدن، کشاورزی، فولاد، انرژی های نو و سایر حوزه ها ظرفیت های بسیاری برای جلب سرمایه گذاری دارد.

وی بیان کرد: کرمان در حوزه معدن از استان های غنی کشور است و بیش از 52 ماده معدنی کشف شده در این استان وجود دارد که در حال بهره برداری هستند.

وی گفت: اگرچه کرمان در ظاهر استانی کویری است اما یک چهارم باغات کشور در این استان است و در حوزه صادرات کالاهای غیر نفتی نیز رتبه اول کشوری را از آن خود کرده است.

استاندار کرمان افزود: استان کرمان در حوزه انرژی های نو دارای ظرفیت های بسیار خوبی است که در این زمینه نیز استان برتر کشور به شمار می رود و بتازگی قراردادهای خوبی با آلمان برای ایجاد نیروگاه های خورشیدی منعقد شده است.

وی اظهار کرد: در حوزه خطوط انتقال آب نیز قراردادهایی با فرانسه و چین داشته ایم.

رزم حسینی با تاکید بر اینکه قابلیت های خوبی برای سرمایه گذاری در استان کرمان وجود دارد گفت: پس از تحریم ها زمینه بیشتری برای حضور سرمایه گذاران در ایران و استان کرمان فراهم و در حوزه فولاد نیز سرمایه گذاری خوبی در این استان انجام شده است.

سفیر ویتنام از روز جمعه تاکنون در استان کرمان بسر می برد.

وی در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان، ظرفیت ها و فرصت های همکاری مشترک اقتصادی را بررسی و سپس با حضور در شهرداری کرمان درباره خواهر خواندگی کرمان با یکی از شهرهای ویتنام گفت و گو کرد.[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده