ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

سامسونگ متهم به کم‌کاری در ارائه بسته‌های بروزرسانی

سامسونگ متهم به کم‌کاری در ارائه بسته‌های بروزرسانی

تک24/ شرکت های تولید کننده تلفن های هوشمند، به خصوص تولید کنندگان گوشی های اندروید همیشه از سوی کاربران متهم به کم کاری در ارائه بروزرسانی سیستم عامل محصولات خود هستند. اما این بار سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان کشور هلند به دلیل ارائه نامناسب و موقت بسته های بروزرسانی، شرکت سامسونگ را به داداگاه می کشاند. این سازمان خواستار دادگاهی کردن شرکت کره ای سامسونگ شده است و دلیل شکایت را عملکرد ضعیف در ارائه ضعیف بروزرسانی ها می داند. از نظر سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان کشور هلند این کم کاری، تجارتی غیر منصفانه بوده و در نهایت این کاربران ابزارهای این شرکت هستند که به دلیل تعویق در بروزرسانی یا عدم بروزرسانی های امنیتی، در معرض شدید خطر قرار می گیرند.

توجه سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان کشور هلند بیشتر بر روی بسته های بروزرسانی امنیتی است و احتمالا بررسی عملکرد سامسونگ در ارائه بروزرسانی های نسخه سیستم عامل در حاشیه جریان پرونده قرار گیرد.

گوگل به عنوان صاحب اصلی سیستم عامل اندروید، پس از وه وجود آمدن مشکلات امنیتی Stagefright در اندروید، سیاست ارائه ماهیانه بروزرسانی های امنیتی را در پیش گرفت. این آپدیت ها در محصولات نکسوسی گوگل به صورت مرتب قابل دسترس است. گرچه سامسونگ نیز عنوان کرده بود که سیاستی مشابه سیاست گوگل را در پیش خواهد گرفت اما هیچ گاه به صورت شفاف به این موضوع نپرداخته و در مواردی تنها به جدیدترین مدل های پرچمدار خود بسنده کرده است.

سازمان حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان هلند خواستار شفاف سازی شرکت سامسونگ در مورد بازه مدت زمان پشتیبانی از دستگاه ها و همچنین مشخص سازی اینکه چه رده ای از محصولات این بروزرسانی ها را دیافت خواهند کرد شده است. البته سایر تولید ککندگان هم در این شکایت بی نصیب نخواهند ماند و شکایت متوجه آنها نیز هست. اما سامسونگ با داشتن بازار بیشتر و تولید گوشی های بیشتر، متهم ردیف اول این داد خواست خواهد بود. سامسونگ در این باره هیچ گونه بیانیه ای منتشر نساخته و هیچ عکس العملی نیز نشان نداده است.
[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده