سند آمایش آموزش عالی درانتظار تصویب شورا

سند آمایش آموزش عالی درانتظار تصویب شورا

میزان/ معاون آموزشی وزارت علوم گفت: با تصویب سند آمایش آموزش عالی، علاوه بر مأموریت گرایی، دانشگاه ها سطح بندی شده و ارتباط معناداری نیز بین تحصیل و اشتغال ایجاد می شود.

مجتبی شریعتی نیاسر درباره آخرین وضعیت سند آمایش آموزش عالی اظهار داشت : وزارت علوم ضمن نهایی کردن سند آمایش آموزش عالی در موعد مقرر آن را به شورای عالی انقلاب ارسال کرده که منتظریم این سند در فرصتی مناسب ، بررسی و به تصویب برسد.
وی تاکید کرد: امیدواریم این سند در فصل بودجه بررسی و تصویب شود تا بر اساس آن، پیشنهادهای مان را درمورد مباحث بودجه به دولت ارائه دهیم.
شریعتی اظهار کرد: با تصویب سند آمایش آموزش عالی، مؤسسات نوپای فاقد هیئت ممیزی بر اساس معیارها و شاخص‌های استاندارد این سند ساماندهی و اصلاح خواهند شد.
معاون آموزشی وزیر علوم در بخش دیگری از سخنان خود به اولویت های وزارت علوم در سند آمایش آموزش عالی اشاره کرد و گفت: بحث کیفیت مراکز دانشگاهی شامل ساماندهی مؤسسات خرد و نوپای فاقد استاندارد، اولویت اول در این سند است.
براساس گزارش وزارت علوم، وی همچنین اظهار کرد: کنترل رشد کمی آموزش عالی که ارتباط معناداری با اشتغال و تحصیل دارد و نیز فراهم کردن فضای رقابتی سالم در بین دانشگاه‌ها در جهت رشد و اعتلای مراکز علمی کشور ازدیگر اولویت‌های وزارت علوم در سند آمایش آموزش عالی است.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «سند آمایش آموزش عالی درانتظار تصویب شورا » اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X