ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

سند آمایش آموزش عالی درانتظار تصویب شورا

سند آمایش آموزش عالی درانتظار تصویب شورا

میزان/ معاون آموزشی وزارت علوم گفت: با تصویب سند آمایش آموزش عالی، علاوه بر مأموریت گرایی، دانشگاه ها سطح بندی شده و ارتباط معناداری نیز بین تحصیل و اشتغال ایجاد می شود.

مجتبی شریعتی نیاسر درباره آخرین وضعیت سند آمایش آموزش عالی اظهار داشت : وزارت علوم ضمن نهایی کردن سند آمایش آموزش عالی در موعد مقرر آن را به شورای عالی انقلاب ارسال کرده که منتظریم این سند در فرصتی مناسب ، بررسی و به تصویب برسد.
وی تاکید کرد: امیدواریم این سند در فصل بودجه بررسی و تصویب شود تا بر اساس آن، پیشنهادهای مان را درمورد مباحث بودجه به دولت ارائه دهیم.
شریعتی اظهار کرد: با تصویب سند آمایش آموزش عالی، مؤسسات نوپای فاقد هیئت ممیزی بر اساس معیارها و شاخص‌های استاندارد این سند ساماندهی و اصلاح خواهند شد.
معاون آموزشی وزیر علوم در بخش دیگری از سخنان خود به اولویت های وزارت علوم در سند آمایش آموزش عالی اشاره کرد و گفت: بحث کیفیت مراکز دانشگاهی شامل ساماندهی مؤسسات خرد و نوپای فاقد استاندارد، اولویت اول در این سند است.
براساس گزارش وزارت علوم، وی همچنین اظهار کرد: کنترل رشد کمی آموزش عالی که ارتباط معناداری با اشتغال و تحصیل دارد و نیز فراهم کردن فضای رقابتی سالم در بین دانشگاه‌ها در جهت رشد و اعتلای مراکز علمی کشور ازدیگر اولویت‌های وزارت علوم در سند آمایش آموزش عالی است.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده