ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

سازمان انتقال خون: سالانه هشت هزار نمونه خون بیماران آزمایش می‌شود

سازمان انتقال خون: سالانه هشت هزار نمونه خون بیماران آزمایش می‌شود

ایرنا/ رئیس آزمایشگاه مرجع ایمنوهماتولوژی سازمان انتقال خون گفت: سالانه هشت هزار نمونه خون بیماران در آزمایشگاه مرجع ایمنوهماتولوژی سازمان انتقال خون آزمایش می شود.

مصطفی مقدم روز افزود: در این آزمایشگاه همچنین بیش از 25 هزار آزمایش به روش سرولوژی و مولکولار با تنوع حداقل 10 نوع آزمایشگاه نیز مورد بررسی قرار می گیرد.

وی خاطرنشان کرد: بیماران مراجعه کننده به این آزمایشگاه شامل بیماران با تزریق خون مستمر مانند تالاسمی و سیکل، پیوند اعضا و مغر استخوان، سرطان خون و زنان باردار با سقط های مکرر، قلب، تومور بدخیم، عفونت، آنمی حاد و مزمن است.

مقدم یادآورشد: 23 گروه خون بسیار نادر در هفت سال فعالیت برنامه ملی خون نادر ایران شناسایی شده است.

وی گفت: همچنین سالانه پنج هزار تا 10 هزار نمونه خون اهداکننده برای جست وجو و شناسایی فنوتیپ های نادر آزمایش می شود.

رئیس آزمایشگاه ایمنوهماتولوژی انتقال خون گفت: تاکنون اطلاعات یک هزار ایرانی با گروهای خونی نادر در بانک اطلاعاتی سازمان انتقال خون ثبت شده اند.

مقدم افزود: درحال حاضر 175 واحد خون نادر به صورت منجمد از این یک هزار نفر گرفته و به صورت منجمد ذخیره سازی شده است که تا 30 سال قابلیت نگهداری دارد.

وی اضافه کرد: این خون های نادر در تهران ذخیره سازی شده است و در صورت لزوم برای افراد نیازمند به این گروه های خونی نادر در سراسر کشور از طریق سازمان انتقال خون ارسال می شود.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده