ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

پیشخوان «فراسوی خواب» به زودی منتشر می‌شود

پیشخوان/ «فراسوی خواب» به زودی منتشر می‌شود

نشر چشمه/ رمانِ« فراسوی خواب» (۱۹۶۶) یکی از شاهکارهای ادبیات هلند است در نیمه‌ی دوم قرنِ بیستم. «ویلم فردریک هرمانس» نویسنده‌ی این رمان را می‌توان نمادِ نویسند‌گانِ اگزیستانسیالیستِ هلند دانست که در این رمان روایتی از امید را در عینِ تردید به گذشته و آینده نشان می‌دهد.
هرمانس در رمانِ« فراسوی خواب» از یک دانشمند می‌نویسد که در کوه‌ها آواره‌ی یافتنِ یک شهاب‌سنگ است. او در این مسیرِ معرفتی و در این سفرِ نمادین آرام‌آرام عمقِ تنهایی و عدم‌تعینِ جهانی را درک می‌کند که انگار چیزی برای اتکا ندارد جز انسان. ماجرای جذابِ رمان با این تردیدها و تغییرها به یک نقطه‌ی تکان‌دهنده می‌رسد که مخاطبش را به شگفتی وا می‌دارد…
هرمانس مانندِ همفکرِ فرانسوی‌اش «آلبر کامو» به سیزیفی می‌اندیشید که غرقِ امید و صدالبته ناامیدی به حرکتش ادامه می‌دهد و این سؤال را پیش می‌آورد که آیا این‌بار موفق خواهد شد.
این رمانِ درخشانِ ادبیات هلند را «سامگیس زندی» از زبانِ هلندی به فارسی برگردانده تا مخاطبِ فارسی کمترین فاصله را با جهانِ رازآلود، فلسفی و تکان‌دهنده‌ی ویلم فردریک هرمانس داشته باشد.
این کتاب به زودی در مجموعه‌ی «جهان نو» نشرچشمه منتشر می‌شود.[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X