ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

پیش‌بینی معاون وزیر ورزش و جوانان از تشکیل 6 هزار NGO در کشور

پیش‌بینی معاون وزیر ورزش و جوانان از تشکیل 6 هزار NGO در کشور

فارس/ معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان به پیش‌بینی تشکیل 6 هزار NGO در کشور اشاره کرد و گفت: در صورت تشکیل حتی این تعداد، باز هم کافی نیست.

محمد‌رضا رستمی پیش از ظهر امروز در مراسم اختتامیه دوره توانمند‌سازی سازمان‌های مردم‌نهاد جوانان کشور ضمن تقدیر از مجموعه مدیریتی استان و به ویژه استاندار، اظهار کرد: استان همدان به شایستگی میزبانی این دوره را برگزار کرد که نشان از مدیریت خوب و درست آن دارد.

وی با بیان اینکه کار‌های انجام شده برای برگزاری این دوره به سمن‌ها واگذار شد، گفت: مدیرکل ورزش و جوانان همدان و معاون امور جوانان اداره ورزش و جوانان همدان برگزاری این دوره را به جوانان و سمن‌های فعال استان واگذار کردند.

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان افزود: ارزش نهادن به جوانان و سمن‌ها و واگذاری امور به آن‌ها رفتار هدفمندی است که در استان همدان به عنوان یک اولویت دیده شده که امیدوارم در سراسر کشور نیز به عنوان یک فعالیت محوری، امور به جوانان واگذار شود.

وی بیان کرد: مجدداً به مسیر توسعه اقتصادی، علمی، فرهنگی و هنری برگشته‌ایم که این توسعه همه‌جانبه در مدیریت کلان کشور پذیرفته شده و برنامه‌های جدی نیز برای این منظور در نظر گرفته شده است.

رستمی با تأکید بر اینکه توسعه بدون دخالت جامعه جوان امکان‌پذیر نیست، تصریح کرد: حضور و مشارکت جوانان مسئولیت‌پذیر نیاز به آزادی عمل آنان دارد و نمی‌توان از جامعه جوان انتظار داشت بدون آزادی عمل مطابق انتظارات باشند.

وی تمام تجربه‌های موفق کشور را نشان از اعتماد و احترام به جامعه جوان دانست و گفت: جامعه جوان با دست خالی اقدامات بزرگی را در کشور به ثمر رساند و اکنون که زمینه فراهم شده این اعتماد به جوانان باید بیشتر شود.

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان تأکید کرد: دولت تدبیر و امید خود را وامدار جامعه جوان می‌داند و حال که جامعه جوان قدم‌ها را برداشته است، نوبت به دولت رسیده تا با واگذاری امور به جوانان گام‌هایی بردارد.

وی با بیان اینکه نخستین مسئولیت مدیریتی خود را در 26 سالگی و در دولت اصلاحات دریافت کرد، افزود: نباید جوانان 25 تا 30 ساله که قابلیت‌های بسیاری در دوران تحصیل کسب کردند را به کار نگیریم.

رستمی ادامه داد: باید حضور فعالانه و اثر‌گذار جوانان در عرصه‌های مختلف دیده شود و این مهم با حضور معنا‌دار و آزادانه جوانان محقق می‌شود.

وی با اشاره به برنامه محوری نهاد‌سازی جوانان در دولت تدبیر و امید، بیان کرد: نهاد‌سازی و مشارکت جوانان از جمله سمن‌های جوانان به عنوان اولویت در دولت یازدهم در نظر گرفته شده است.

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان تأکید کرد: سمن‌های فعال در حوزه جوانان باید برای مشارکت نهادمند حضوری فعال در عرصه‌های مختلف داشته باشند.

وی به پیش‌بینی تشکیل 6 هزار NGO در کشور اشاره کرد و گفت: در صورت تشکیل حتی این تعداد، باز هم کافی نیست و ضرورت آموزش، حضور حداکثری و موثر در سمن‌ها امری مشهود است.

رستمی برگزاری دوره‌های توانمند‌سازی در نقاط مختلف کشور را مطرح کرد و افزود: این دوره‌ها در سطح اولیه برگزار می‌شود و دوره‌های بعدی به صورت مشارکت در کار‌ها و اردو‌های عملی خاص برگزار خواهد شد.

وی توسعه کمی و کیفی NGOها در این دور‌ه‌ها را برشمرد و تصریح کرد: به همین منظور و برای مشارکت سمن‌ها منابع مالی و غیر‌ مالی دولت، بخش خصوصی و بخش عمومی به NGOها اختصاص می‌یابد و در همین راستا نیز برنامه‌ای در حال طرح و تصویب است.

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان یاد‌آور شد: امیدواریم با اجرای برنامه‌ها از وضعیت امکان مشارکت حداقلی سمن‌ها با موفقیت عبور کنیم و شاهد حضور بیشتر سمن‌های جوانان در همه عرصه‌ها باشیم.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده