ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

الف نوشت: حذف، راه مقابله با تلگرام نیست

الف نوشت: حذف، راه مقابله با تلگرام نیست

الف/ متن پیش رو در الف منتشر شده و انتشار آن به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست.

کمتر گوشی تلفن همراه نسل جدید است که بر روی آن نرم افراز تلگرام نصب نشده باشد. کاربرد این نرم افزار در جامعه بسیار زیاد است و افراد زیادی بالاخص نسل جوان ما از این نرم افزار پیشرفته استفاده می کنند.

اما مجدداً چند صباحی است که صحبت از فیلترینگ و مسدود نمودن این نرم افزار بگوش می رسد. این در حالیست که کاربرد اطلاع رسانی این رسانه مجازی روز بروز بیشتر شده و هم اکنون تمامی خبرگزاری ها وسایت های خبری با هر گرایش فکری از این نرم افزار استفاده می کنند .

طبق معمول مسئولان ما برای مقابله با ناهنجاری های هر پدیده اجتماعی از سلاح "حذف" و" نابودی" استفاده می کنند. زیرا آسانترین راه برای مقابله، "حذف" کامل است. بدون آنکه توجه نمایند که پاک کردن صورت مسئله، چه آثار اجتماعی و فرهنگی را دنبال دارد .

به یکی از این آثار در حوزه سیاسی اشاره می کنم. قرار بود چهارشنبه شورای عالی مجازی برای بررسی فیلترینگ تشکیل شود. دادستان کل کشور به جلسه آمدند اما مسئولان دولتی نیامدند. خیلی ساده میتوان نتیجه گرفت که قوه قضائیه ای ها و این جناح فکری با مسدود کردن تلگرام موافقند و مسئولان دولتی وآن جناح فکری مخالف . آیا این نتیجه گیری درست است؟ مسلماً خیر اما تبعات سیاسی این برداشت ها در افکار عمومی که به نوعی حاکمیت دو گانه را تجسم می کند، آثار زیان باری برای افکار مردم و جوانان در دراز مدت دارد.


*ناصرایمانی

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X