ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

ترویج فضای کارآفرینی در حوزه علوم انسانی با استارتاپ ویکندهای فرهنگی

ترویج فضای کارآفرینی در حوزه علوم انسانی با استارتاپ ویکندهای فرهنگی

تی نیوز/ دبیر ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز، یکی از مهم‌ترین اهداف این ستاد را ترویج فضای کارآفرینی صنایع فرهنگی و علوم انسانی به وسیله برگزاری استارتاپ ویکندها بیان کرد.
سیدمحمدحسین سجادی نیری، یکی از مأموریت‌های اصلی این ستاد را برگزاری استارتاپ ویکندهایی عنوان کرد که فضای کارآفرینی را در حوزه صنایع فرهنگی و علوم انسانی تقویت می‌کنند.
دبیر ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز گفت: یکی از فعالیت‌هایی که در هر کدام از حوزه‌های ستاد نرم و هویت‌ساز باید اتفاق بیفتد، ایجاد و ترویج فضای کارآفرینی است.
وی ادامه داد: نیروهای مستعد، دانش‌آموختگان و دانشجویان دانشگاه‌ها باید این فرصت را داشته باشند که در حوزه‌ای که تحصیل کرده‌اند کارآفرین شده و یا جذب مجموعه‌هایی شوند که کارآفرینان آنجا را اداره می‌کنند.
سجادی نیری افزود: بنابراین نیاز است حوزه نرم و هویت‌ساز استارتاپ‌هایی را در کشور شکل دهد و این استارتاپ‌ها باعث ترویج فضای کارآفرینی در حوزه‌های علوم انسانی و صنایع فرهنگی شوند. در همین زمینه، یکی از فعالیت‌هایی که ستاد پیگیری می‌کند، بحث راه‌اندازی استارتاپ ویکندهایی است که موضوع محوری آن موضوعات مرتبط با موضوعات ستاد نرم و هویت‌ساز است.
وی نخستین قدم این حوزه را استارتاپ ویکند گردشگری عنوان کرد و گفت: در حال حاضر مشغول مذاکره هستیم تا استارتاپ ویکندهای دیگری در حوزه‌های صنایع فرهنگی راه اندازی شود.
دبیر ستاد توسعه فناوری‌های نرم و هویت‌ساز، موضوعات دیگری که در استارتاپ ویکندهای نرم و هویت‌ساز می‌تواند مورد توجه قرار گیرد را خط و زبان فارسی، صنایع‌دستی از جمله فرش و گلیم، صنایع‌دستی مبتنی بر شیشه، میناکاری، قلم‌زنی و غیره عنوان کرد و افزود: برخی از این موضوعات می‌توانند به صورت مستقل و برخی به‌ صورت مجتمع استارتاپ ویکندهایی را مختص به خود داشته باشند.
وی در توضیح زمان برگزاری این استارتاپ ویکندها گفت: تابستان به علت تعطیلی دانشگاه‌ها زمان مناسبی برای برگزاری استارتاپ ویکندهای حوزه نرم و هویت‌ساز نیست. از مهرماه 94 استارتاپ ویکندهایی در حوزه صنایع فرهنگی برگزار خواهد شد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X