ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

صلیب سرخ بین المللی قتل 2 کارمندش در یمن را محکوم کرد

صلیب سرخ بین المللی قتل 2 کارمندش در یمن را محکوم کرد

ایرنا/ کمیته صلیب سرخ بین المللی امروز (پنجشنبه) در خبرنامه خود، قتل دو کارمند این کمیته در یمن را محکوم کرد.

دو کارمند محلی کمیته صلیب سرخ بین المللی دیروز در حومه صنعا پایتخت یمن هدف گلوله قرار گرفته و کشته شدند.
خبرنامه کمیته بین المللی صلیب سرخ اعلام کرد که دو نفر از کارکنان این کمیته همراه با همکارانشان در کاروانی بین سعده و صنعا در حرکت بودند که صبح دیروز مورد حمله قرار گرفتند.
به گزارش این خبرنامه، اینگونه به نظر می رسد که یک فرد مسلح به روی آنها آتش گشوده است. یکی از کارکنان کمیته بین المللی صلیب سرخ در دم جان سپرد و فرد دوم نیز پس از آنکه به بیمارستان منتقل شد، جان خود را از دست داد. یکی از آنها کارمند میدانی و دیگری راننده کمیته صلیب سرخ بین المللی در یمن بود. هر دو کشته شدگان تبعه یمن بودند.
آنتوان گران رییس دفتر نمایندگی کمیته بین المللی صلیب سرخ در یمن در این ارتباط گفت : کمیته به شدیدترین لحن ممکن آنچه را که حمله عمدی به کارکنان ما به نظر می آید، محکوم می کند. ما با خانوادهها و عزیزان همکارانمان عمیقاً احساس همدردی می کنیم.
گران افزود: برای ما زود است تا تأثیر این حادثه هولناک را بر عملیات صلیب سرخ در یمن مشخص کنیم. اکنون می خواهیم تا اعضای گروه کمیته صلیب سرخ در کنار یکدیگر باشند و در تحمل این اقدام غیرقابل درک ، به هم کمک کنند.
هنوز مشخص نیست که حمله به گروه صلیب سرخ بین المللی دریمن توسط چه گروهی انجام شده است. در ماه های اخیر حوادث امنیتی متعددی برای اعضای کمیته بین المللی صلیب سرخ در یمن پیش آمده است.
عربستان با همراهی 9 کشور عرب دیگر از فروردین ماه امسال عملیات نظامی گسترده ای علیه مردم یمن آغاز کرده که تاکنون از سوی مجامع بین المللی به شدت محکوم شده است .
جنگنده های سعودی در پنج ماه گذشته مراکز مسکونی و زیرساختهای یمن که فقیرترین کشور عربی منطقه محسوب می شود را هدف قرار داده است .

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده