ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

مردانی: انتخابات هیات رئیسه کاراته آسیا سیاسی بود، حق ایران را خوردند

مردانی: انتخابات هیات رئیسه کاراته آسیا سیاسی بود، حق ایران را خوردند

ایرنا/ سرپرست دبیری فدراسیون کاراته گفت: انتخابات هیات رییسه کنفدراسیون آسیا کاملا سیاسی بود و حق مسلم ایران برای عضویت درهیات رییسه را خوردند.محمد مردانی بیان این جمله که ایران تنها کشور فارسی زبان غرب آسیاست و کشورهایی عربی به راحتی حق کشورمان را ضایع کردند، افزود:کاراته ایران پس از ژاپن بزرگترین کاراته آسیاست و اگر تنها یک یا دو کشور دیگر با ما همسو می شدند علیرضا سمندر رییس فدراسیون ایران به عضویت هیات رییسه این کنفدراسیون در می آمد.
وی افزود: متاسفانه در انتخابات اخیر کشورهای عربی با یکدیگر تبانی کرده تا حق ایران ضایع کنند و این موضوع را تمامی کسانی که در کنگره حضور داشتند شاهد بوده و به آن اذعان داشتند.
سرپرست دبیری فدراسیون کاراته ادامه داد: به حدی این وضعیت ناراحت کننده بود که اسپینوز رییس فدراسیون جهانی کاراته نیز به آن اشاره کرد.
به گفته مردانی ، اسپینوز با وجود اتفاقاتی که در برمن آلمان برایش پیش آورده بودند در یوکوهاما سه بار با سمندر دیدار کرد و گفت: از او درانتخابات هیات رییسه کنفدراسیون آسیا حمایت خواهد کرد.
وی با بیان اینکه کنفدراسیون کاراته آسیا راه درستی را در پیش نگرفته است ، تصریح کرد: پس از انتخابات مسوولان تعویق انتخابات بعدی به سال 2021 را خواستار شدند که اعضای کنگره با آن مخالفت کردند و انتخابات بعدی در زمان مقرر که سال 2019 است قرار است برگزار شود.
وی درباره چگونگی رای آوردن نمایندگان امارات و اردن تصریح کرد: شب قبل از رای گیری نمایندگان کشورهای عرب زبان به جز کویت جلسه ای تشکیل داده و آرای خود را تقسیم بندی کرده و بستند.
به گفته وی ، آن ها به کشور کویت و جاسم الصباح رییس کمیته المپیک آسیا نیز پشت کردند و توصیه های او را برای عضویت نماینده این کشور درهیات رییسه کاراته آسیا را نپذیرفتند.
وی اضافه کرد: البته این تمام کار نبود کشورهای عرب زبان برای اینکه بتوانند آرای بیشتری را جلب کنند رییس فدراسیون کاراته بحرین که در عربستان زندگی می کند را درعین حالی که نماینده ای برای شرکت دراین رقابت ها نداشت با هزینه شخصی و فقط به دلیل استفاده از رای او به یوکوهاما آورده بودند.
سرپرست دبیری فدراسیون کاراته ایران ادامه داد: با این همه سمندر و کاراته ایران رقیب سختی برای آنان بود و نمایندگان این دو کشور به سختی توانستند به عضویت هیات رییسه دربیایند.
مردانی تاکید کرد: کنفدراسیون کاراته آسیا راه درستی را درپیش نگرفته و هزینه حذف نماینده ایران و کویت را بزودی پرداخت خواهد کرد.
به گفته وی ایران به لحاظ دارا بودن تعداد زیادی از قهرمانان کاراته درسطح منطقه و جهان از توانایی بالای فنی برخوردار است و نباید با این کشور این گونه برخورد می شد از طرف دیگر نماینده کویت را رییس کمیته المپیک آسیا نامزد کرده بود و با حذف این نماینده به طور حتم الصباح حمایت هایش از کاراته آسیا را برخواهد داشت.
سرپرست دبیری فدراسیون کاراته ایران با اشاره به اینکه شیخ سالم الصباح کویتی برای شرکت کاراته دربازی های آسیایی اینچئون کره جنوبی تلاش زیادی داشت، پیش بینی کرد: با برداشتن حمایت الصباح از کاراته آسیا حضور بعدی کاراته در بازی های آسیایی دوره بعد در هاله ای از ابهام قرار خواهد گرفت و این به ضرر کاراته تمام خواهد شد.
به اعتقاد وی با این همه کاراته ایران نباید از این حذف ناامید شود و باید از همین امروز تلاش و رایزنی خود را برای احیای مجدد این سمت به کار گیرد چرا که بدست آوردن این سمت دور از دست راست کاراته ایران نیست نمایندگان ایران روزگاری رییس کنفدراسیون کاراته آسیا و اقیانوسیه بوده و توانایی مجدد کسب این عنوان را داریم.
انتخابات هیات رییسه کنفدراسیون کاراته آسیا روز گذشته (چهارشنبه) در حاشیه برگزاری رقابت های کاراته قهرمانی آسیا در یوکوهامای ژاپن برگزار شد.
محمد مردانی سرپرست دبیری فدراسیون کاراته ایران که عضو شورای داوری کنفدراسیون آسیاست بخت دیگر ایران برای کسب کرسی در این کنفدراسیون است.
انتخابات شورای داوری پس از برگزاری رقابت های کاراته قهرمانی آسیا برگزار می شود.رقابت های کاراته قهرمانی آسیا فردا (جمعه) آغاز و تا روز یکشنبه به طول می انجامد.
ملی پوشان ایران برای دفاع از عنوان قهرمانی خود دردوره قبلی این رقابت ها درامارات دراین رقابت ها حاضر شده اند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X