چشم بصیرتی به نام محمد(ص)

چشم بصیرتی به نام محمد(ص)

باشگاه خبرنگاران/ (ای رسول ما) بگوی: من نمی گویم که گنجینه های الهی نزد من است و علم غیب نیز ندارم و نمی گویم از فرشتگانم؛ من تنها از آنچه به وحی دریافته ام پیروی می کنم و باز ایشان را بگو آیا بینا و نابینا با هم برابرند، آیا شما در این امور اندیشه نمی کنید؟

*خداوند مکرر پیامبر اکرم را در قرآن از صفاتی که مریدان جاهل از او نقل می کنند یا انتظار دارند دور کرده است که بدانید پیامبر دروغگو نیست، فرشته نیست و گنج و طلسم هم ندارد و نا میرنده نیست بلکه به او خطاب می شود:«انک میت». بلکه پیامبر بشری است چون دیگر مردمان با این امتیاز خاص که به او وحی می شود و هر چه می کند به تبعیت از وحی الهی است.

*این وحی گویی چشم بصیرتی است که ساحت تازه ای از حیات را به او نشان می دهد و در مقابل این بینایی، عامه مردمان نابینا هستند و هرگز بینا و نابینا با هم برابر نیستند و یک بینا می تواند هزاران هزار نابینا را چراغ هدایت شود.

*در مقام مقایسه باید گفت خلق نابینا نیستند و در فطرت خود از نور الهی برخوردارند الا آنکه به سبب جهل و غفلت و غلبه هواهای نفسانی خود را از این نور کحروم می کنند.

*محمد هزار جفت چشم است که خدا از آسمان فرستاده است. بسیاری از مردمان گمان دارند که رسول از جنس فرشته است یا همچون خداوند علم غیب دارد و ... در حالی که رسول از جنس خود آنهاست که می خورد و می آشامد، ازدواج می کند و صاحب فرزند می شود و در کارها با مردم مشورت می کند الا آنکه پیرو هوای نفس نیست.

*بسیاری از متفکران و محققان عربی امتیاز حضرت محمد را در همین مردمی بودن و دور بودن او از عجایب و غرائب و اسرار دانسته و گفته اند دین او همگام با نیازهای مادی و معنوی و ... بشریت است. اصول آن همه معنوی و احکام آن هماهنگ با فطرت است چنانکه در حدیثی از او آمده است: «هر کس یه منجم و غیبگو معتقد باشد به من ایمان نیاورده است».
آیه 50 سوره انعام

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «چشم بصیرتی به نام محمد(ص)» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X