ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

چشم بصیرتی به نام محمد(ص)

چشم بصیرتی به نام محمد(ص)

باشگاه خبرنگاران/ (ای رسول ما) بگوی: من نمی گویم که گنجینه های الهی نزد من است و علم غیب نیز ندارم و نمی گویم از فرشتگانم؛ من تنها از آنچه به وحی دریافته ام پیروی می کنم و باز ایشان را بگو آیا بینا و نابینا با هم برابرند، آیا شما در این امور اندیشه نمی کنید؟

*خداوند مکرر پیامبر اکرم را در قرآن از صفاتی که مریدان جاهل از او نقل می کنند یا انتظار دارند دور کرده است که بدانید پیامبر دروغگو نیست، فرشته نیست و گنج و طلسم هم ندارد و نا میرنده نیست بلکه به او خطاب می شود:«انک میت». بلکه پیامبر بشری است چون دیگر مردمان با این امتیاز خاص که به او وحی می شود و هر چه می کند به تبعیت از وحی الهی است.

*این وحی گویی چشم بصیرتی است که ساحت تازه ای از حیات را به او نشان می دهد و در مقابل این بینایی، عامه مردمان نابینا هستند و هرگز بینا و نابینا با هم برابر نیستند و یک بینا می تواند هزاران هزار نابینا را چراغ هدایت شود.

*در مقام مقایسه باید گفت خلق نابینا نیستند و در فطرت خود از نور الهی برخوردارند الا آنکه به سبب جهل و غفلت و غلبه هواهای نفسانی خود را از این نور کحروم می کنند.

*محمد هزار جفت چشم است که خدا از آسمان فرستاده است. بسیاری از مردمان گمان دارند که رسول از جنس فرشته است یا همچون خداوند علم غیب دارد و ... در حالی که رسول از جنس خود آنهاست که می خورد و می آشامد، ازدواج می کند و صاحب فرزند می شود و در کارها با مردم مشورت می کند الا آنکه پیرو هوای نفس نیست.

*بسیاری از متفکران و محققان عربی امتیاز حضرت محمد را در همین مردمی بودن و دور بودن او از عجایب و غرائب و اسرار دانسته و گفته اند دین او همگام با نیازهای مادی و معنوی و ... بشریت است. اصول آن همه معنوی و احکام آن هماهنگ با فطرت است چنانکه در حدیثی از او آمده است: «هر کس یه منجم و غیبگو معتقد باشد به من ایمان نیاورده است».
آیه 50 سوره انعام

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده