ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

رتبه نخست‌ بندر امام خمینی(ره) در ترانزیت مواد نفتی

رتبه نخست‌ بندر امام خمینی(ره) در ترانزیت مواد نفتی

فارس/ منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) به عنوان مرز خروجی ترانزیت، در پنج ماه از سال جاری ٧٨ درصد از سهم ترانزیت مواد نفتی را به خود اختصاص داد‌ و رتبه‌ نخست خود را بین بنادر کشور حفظ ‌کرد.

‌به گزارش روابط عمومی سازمان بنادر و دریانوردی ‌در پنج ماهه نخست سال جاری‌میزان 2 میلیون و ١٥ هزار و ٩٠٤ تن فرآورده‌های نفتی‌ از مجتمع بندری امام خمینی(ره) ترانزیت شد.

‌این مجتمع بزرگ بندری ضمن فراهم آوردن بستر مساعد برای فعالیت‌های بخش خصوصی، موفق شده است به عنوان مرز خروجی ترانزیت، رتبه نخست ترانزیت فرآورده‌های نفتی را تثبیت ‌کند.

‌حجم ترانزیت نفتی کشور در پنج ماهه نخست سال جاری بیش از 2 میلیون و ٦١٣ هزار تن بوده است که ٧٨ درصد آن از مرز خروجی منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) ترانزیت شده و حاکی از شکوفایی فعالیت‌های ترانزیتی در منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی (ره) به عنوان کانون ترانزیت فرآورده‌های نفتی کشور ‌است.

‌برخورداری از مزیت نزدیکی به کشور عراق و فراهم آمدن بستر‌های مناسب توسط اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان، موجب جلب توجه سرمایه‌گذاران جهت ایجاد امکانات و تأسیسات تخلیه و بارگیری مکانیزه برای فرآورده‌های نفتی شده است.

‌بهره‌گیری از توان تخصصی و فنی نیروی انسانی کارآمد و آموزش دیده و تجهیزات مدرن و پیشرفته‌ از جمله عوامل استقبال روز افزون فعالان حوزه ترانزیت در این مجتمع بندری و در نتیجه‌ شکوفایی این نوع فعالیت شده است.

بنابراین گزارش سهم منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) از کل ترانزیت کشور اعم از کالاهای نفتی و غیر نفتی در پنج ماهه نخست سال جاری ٣٨ درصد بوده است که نشان از جایگاه مهم این بندر بزرگ تجاری در زمینه‌ ترانزیت دارد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X