ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

معاون برنامه‌ریزی‌ شرکت فرودگاه‌های کشور: فقط دو فرودگاه سودآور در کشور داریم

معاون برنامه‌ریزی‌ شرکت فرودگاه‌های کشور: فقط دو فرودگاه سودآور در کشور داریم

فارس/ معاون برنامه‌ریزی و نظارت شرکت فرودگاه‌ها با بیان اینکه ناوگان مناسب برای افزایش تعداد پرواز هفتگی در بسیاری از فرودگاه‌های کشور وجود ندارد گفت: در حال حاضر فقط دو فرودگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) و فرودگاه شهید هاشمی‌نژاد مشهد سودآور هستند، حتی مهرآباد هم سودده نیست.

‌به گزارش پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، غلامحسین باقریان‌‌ اظهار داشت: منطق سرمایه‌گذاری برای ساخت فرودگاه جدید یا سرمایه‌گذاری در فرودگاه‌های موجود متفاوت است.

وی افزود: در زمینه احداث فرودگاه ابتدا قبل از هر اقدامی باید برای محل احداث فرودگاه از کمیته کنترل فضای کشور و درباره ضرورت ساخت فرودگاه از سازمان هواپیمایی کشوری مجوز دریافت شود بنابراین روال سرمایه‌گذاری‌ به همین روال است.

عضو هیأت مدیره شرکت فرودگاه‌های کشور ‌درباره وضعیت اقتصادی فرودگاه‌های کشور گفت: همه فرودگاه‌های کشور از جنبه توسعه منطقه مربوطه اقتصادی هستند زیرا اگر فرودگاه نباشد منطقه رشد نخواهد کرد.

وی ادامه داد: اما اگر وضعیت اقتصادی فرودگاه‌های کشور از منظر درآمد - هزینه‌ای مد نظر باشد باید گفت در حال حاضر فقط دو فرودگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) و فرودگاه بین المللی هاشمی‌نژاد مشهد سودده هستند و حتی فرودگاه مهرآباد هم سودده نیست.

باقریان با بیان اینکه ناوگان مناسب برای افزایش تعداد پرواز هفتگی در بسیاری از فرودگاه‌های کشور وجود ندارد اظهار کرد: اولویت نخست برای سوده کردن فرودگاه‌های زیان‌ده، تامین ناوگان کوتاه‌برد و افزایش فرکانس پروازی به این فروگاه‌ها است؛ در حال حاضر برخی از فرودگاه‌های مناطق کمتر برخوردار تنها دو پرواز در هفته دارند که در این شرایط کاملا واضح است که فرودگاه نمی‌تواند سودده باشد.

وی ‌بیان کرد: فلسفه وجودی برخی فرودگاه‌های توسعه منطقه و تاثیر در اقتصاد کلان کشور است اما خود فرودگاه به تنهایی سوده نیست.

معاون برنامه‌ریزی‌ شرکت فرودگاه‌های کشور درباره برنامه‌ شرکت فرودگاه‌های کشور برای سوده کردن فرودگاه‌های کشور گفت: برنامه‌هایی برای توسعه و سوده کردن برخی فرودگاه‌ها در دستور کار است اما تا زمانی که تخفیف‌های تکلیفی به ایرلاین‌ها از سوی شرکت فرودگاه‌ها اعمال شود و در مقابل مطالبات شرکت فرودگاه‌ها از ایرلاین‌ها وصول نشود و فرکانس پروازی همچنان پایین باشد، سودده کردن فرودگاه‌ها امکان پذیر نیست.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X