ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

پدرم اصرار دارد با دختر عمویم ازدواج کنم

 پدرم اصرار دارد با دختر عمویم ازدواج کنم

خراسان/ پسری 19 ساله هستم. پدرم به ازدواج من با دختر عمویم اشتیاق زیادی دارد، اما من علاقه خاصی به دختر عمویم ندارم. ناراحتم از این که پدرم انتخاب همسر آینده ام را به عهده خودم نمی گذارد.
مخاطب گرامی، قبل از هر چیز لازم است شما معیارهای خود را برای انتخاب همسر مشخص کنید و هر وقت آمادگی های لازم برای ازدواج را کسب کردید، دختر عموی خود را نیز به عنوان یکی از گزینه ها مد نظر داشته باشید و اگر او با معیارهای شما مطابقت نداشت با دلایل منطقی پدرتان را متقاعد کنید که وی گزینه مناسبی برای شما نیست. توجه داشته باشید که اگر دلایل کافی برای تصمیم خود داشته باشید پدرتان نیز متقاعد خواهد شد منتهی لازم است توجه شما را به چند نکته کلی جلب کنم تا تحت تاثیر احساسات ابتدای دوره جوانی تصمیم نادرستی اتخاذ نکنید.
بررسی زمان مناسب برای ازدواج
در پیامک تان نگفته اید که در حال حاضر به دنبال ازدواج هستید یا نه. همچنین با توجه به این که شرایط فعلی خود را توضیح نداده اید، شایسته است که بدانید برای پذیرفتن مسئولیت یک زندگی مشترک باید زمینه های لازم فراهم باشد و شما از لحاظ فکری و عاطفی به بلوغ کافی رسیده باشید و وضعیت تحصیل، سربازی و اشتغال شما تا حدودی مشخص باشد و در زمینه های فکری و مالی استقلال نسبی داشته باشید.
شنیدن دلایل پدرتان
به هرحال شما باید حرف ها و دلایل پدرتان را درباره پیشنهادش بشنوید و آن ها را تجزیه و تحلیل کنید زیرا به طور قطع، او برای خوشبختی شما تلاش می کند و به لحاظ شناختی که از شما دارد ممکن است احساس کند که قادر به اتخاذ تصمیم مناسب نیستید؛ بنابراین شما باید سعی کنید با مطرح کردن دلایل مناسب به وی اطمینان بدهید که از آمادگی و بلوغ کافی برخوردار هستید.
دست برداشتن از لجبازی های احساسی
از طرف دیگر فقط به خاطر این که پدرتان در این انتخاب دخالت می کند نباید موضع گیری احساسی و از روی لجبازی داشته باشید چون اگر این گونه باشد ناخودآگاه نسبت به دختر عمویتان ذهنیت منفی پیدا خواهید کرد و ویژگی های مثبت وی را نخواهید دید؛ بنابراین بهتر است که او را هم بدون پیشداوری و همانند دیگر گزینه ها مدنظر داشته باشید و اگر بعد از انجام تحقیق و بررسی های کافی به این نتیجه رسیدید که دختر عموی تان گزینه مناسبی برای ازدواج نیست آن گاه در صدد متقاعد کردن پدرتان برآیید. برای این کار در یک فضای صمیمی و از طریق گفت و گوی منطقی اقدام کرده و از هرگونه لجبازی و جنجال پرهیز کنید.
درگیر نکردن بی دلیل ذهن تان
اگر اکنون شرایط ازدواج ندارید بهتر است که ذهن خود و دیگران را درگیر مسئله ای که اکنون قرار نیست اتفاق بیفتد نکنید و در زمان مناسب به آن بپردازید زیرا ممکن است در این فاصله یک سری از عوامل تغییر کند و چه بسا که این اتفاقات و تغییرات باعث شود که نظر شما یا پدرتان نیز عوض شود؛ بنابراین سعی کنید با گرفتن یک تصمیم عجولانه خود را محدود نکنید تا بتوانید در آینده با توجه به اقتضای شرایط و موقعیت خود بهترین تصمیم را بگیرید.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده