ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

شرط برقراری پرواز بین ایران و آمریکا به روایت رئیس سازمان هواپیمایی

شرط برقراری پرواز بین ایران و آمریکا به روایت رئیس سازمان هواپیمایی

ایرنا/ رئیس سازمان هواپیمایی کشوری گفت: برای برقراری پرواز بین ایران و آمریکا باید قراردادهای آن بین سازمان های هواپیمایی دو کشور به امضا برسد.

«علی عابدزاده» افزود: هنوز درخواستی از سوی شرکت های آمریکایی برای برقراری پرواز به ایران به سازمان هواپیمایی کشوری ارائه نشده و ما نیز برای برقراری این پروازها به آمریکا هیچ درخواستی نداشته ایم.
رئیس سازمان هواپیمایی کشوری اضافه کرد: بر اساس مقررات بین المللی برقراری هر گونه پروازها بین دو کشور باید به طور دوجانبه باشد.
وی گفت: بسیاری از شرکت های اروپایی به دنبال برقراری و افزایش پروازهای هوایی خود بین ایران و اروپا هستند و هم اکنون سازمان هواپیمایی کشوری با شماری از این شرکت ها در حال مذاکره است.
عابدزاده افزود: با از سرگیری پروازهای ایرفرانس و «کی.ال.ام» هلند به تهران شمار شرکت های هوایی که به ایران پرواز می کنند به بیش از 40 شرکت افزایش یافت و سازمان هواپیمایی کشوری هر روز شاهد درخواست شرکت های هوایی برای افزایش پرواز به ایران است.
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: صنعت حمل و نقل هوایی یک صنعت بین المللی است و قوانین آن نیز در همه کشورهای جهان به طور یکسان پیاده می شود. ما نیز باید برای فعالیت در این صنعت مقررات خود را با قوانین بین المللی یکسان سازی کنیم تا همکاری با دیگر کشورهای جهان را ادامه دهیم.
عابدزاده درباره قرارداد خرید ایرباس توسط شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران گفت: نهایی شدن قرارداد این خرید در مراحل پایانی قرار دارد و برخی شرکت های اروپایی و حتی چینی ها برای تامین فاینانس مالی آن ابراز تمایل کرده اند.
وی افزود: پوشش های بیمه ای و تامین منابع مالی این خرید از سوی فرانسوی ها پذیرفته شده است و با برقراری ارتباط مالی و بانکی دو کشور، فاینانس آن نیز به دست فرانسوی ها انجام می شود.
به گزارش ایرنا، مدیرعامل شرکت هواپیمای جمهوری اسلامی ایران امروز (دوشنبه) درباره تحویل سوخت به هواپیماهای ایران ایر در فرودگاه های اروپا گفت: 98 درصد مشکل ما در این زمینه با ایستگاه های اروپایی رفع شده است و فقط در سه ایستگاه موضوع تحویل سوخت با مشخص شدن شرکت های طرف ایران ایر برطرف می شود.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده