ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

اتاق اصناف: چهار میلیون فقره بازرسی از صنوف کشور در سال 94 انجام شد

اتاق اصناف: چهار میلیون فقره بازرسی از صنوف کشور در سال 94 انجام شد

ایرنا/ معاونت بازرسی و نظارت اتاق اصناف ایران اعلام کرد: دوازده ماهه سال 94، بیش از چهار میلیون فقره بازرسی از واحدهای صنفی کشور انجام شد.

به گزارش اتاق اصناف ایران، براساس اعلام معاونت بازرسی و نظارت اتاق اصناف ایران تعداد کل بازرسی ها از صنوف خرده فروشی در سراسر کشور درسال94 بیش از چهار میلیون و 203 هزار و 683 فقره بود که از این تعداد 428 هزار و 13 فقره پرونده به ارزش پیشنهادی بیش از 478 میلیارد ریال تشکیل و همه آنها به تعزیرات حکومتی ارجاع شد.
واحد های بازرس اصناف در مجموع سال گذشته 149 هزار و 470 فقره شکایت دریافت کردند که 61 درصد در بخش کالا و 39 درصد در بخش خدمات است، ضمن آنکه شکایات دریافتی 21 درصد به صورت حضوری، 60 درصد تلفنی و 19 درصد بصورت کتبی دریافت و مورد رسیدگی واقع خواهد شد.
همچنین پس از بررسی ها و ارزیابی کارشناسان، تعداد 143 هزار و 558 فقره شکایت قابل پیگیری تشخیص داده شد که با هدف رسیدگی و برخورد قانونی به اداره ها و مراجع ذیربط ارسال شد است که بر همین اساس از کل شکایت های قابل پیگیری 17 درصد منجر به رضایت شاکی، 31 درصد متخلف، 38 درصد غیر متخلف، 14 درصد نیز در دست بررسی است.
همچنین گزارشهای رسیده در مورد برخی اقلام از سراسر کشور حاکی است که در سال 94 میوه و مرکبات، نان، حبوبات، ماکارونی، لبنیات، گوشت مرغ ، قندوشکر، سیمان خاکستری با افزایش چنددرصدی قیمت ها روبرو شدند و بیشترین تخلف ها در مورد کالاها، مربوط به اقلام نان، میوه و مرکبات ،صیفی جات، تخم مرغ ، گوشت مرغ ، گوشت قرمز ، قند و شکر، بود.
بیشترین عناوین تخلف مربوط به عدم درج قیمت، گرانفروشی و عدم صدور صورتحساب بود.
به گزارش ایرنا، شهریور ماه پارسال دبیرخانه مشترک اتاق های بازرگانی، اصناف و تعاون برای نخستین بار در کشور تشکیل شده که به گفته رئیس اتاق بازرگانی این دبیرخانه به دنبال توسعه اقتصاد غیردولتی است.
اتاق های بازرگانی، اصناف و تعاون در قالب اقتصاد مردمی تشکلی را ایجاد کرده اند که با حفظ استقلال اتاق ها، به دنبال توسعه فعالیت اقتصاد مردمی هستند. طی 10 سال گذشته سقف سهم بخش غیردولتی از اقتصاد کشور 25 درصد و کف آن 17 درصد بود .
اتاق های مزبور یک شبکه به هم پیوسته از بنگاه های کوچک و متوسط هستند و حدود 600 هزار واحد در بخش اصناف حضور دارند، ضمن آنکه از مجموع 190 هزار تعاونی اکنون 100 هزار واحد آن فعالیت دارند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده