ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

عضو جامعه مدرسین: سخنان «سیف» خط بطلان بر خوش‌بینی بیش از حد به آمریکاست

عضو جامعه مدرسین: سخنان «سیف» خط بطلان بر خوش‌بینی بیش از حد به آمریکاست

فارس/ عضو جامعه مدرسین گفت: کسانی که به آمریکا خوشبین بودند، اکنون رفتار آمریکا را مشاهده کردند و سخنان سیف نیز خط بطلانی بر اعتماد به آمریکاست؛ درحالی که اگر دولت این اصل را جدی می‌گرفت، زودتر از اینها متوجه بدعهدی آمریکا می‌شد.

حجت‌الاسلام محمود رجبی عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس، با اشاره به اظهارات ولی‌الله سیف مبنی بر اینکه تقریبا هیچ چیز از برجام عاید ایران نشده است، اظهار داشت: سخنان آقای سیف مؤید بیانات مکرر رهبر انقلاب است که همواره هشدار می‌دادند، آمریکا قابل اعتماد نیست و به هیچ عهد و پیمانی نیز پایبند نخواهد بود.

رجبی با تأکید بر اینکه دشمن همواره در صدد ضربه زدن به نظام و انقلاب است، ادامه داد: هشدارهای رهبر انقلاب درباره آمریکا مبتنی بر بیانات قرآنی است که می‌فرماید دشمنان اسلام حتی اگر با شما پیمان هم ببندند به پیمان خود پایبند نمی‌مانند.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم تأکید کرد: ما دیدیم که در مقام عمل اثبات شد که آمریکا به‌رغم ادعاهای فراوانی که درباره پایبندی به برجام دارد این گونه نیست و حتی برخی کاندیداهای ریاست جمهوری آمریکا نیز اعلام کردند که اگر قدرت را به دست بگیرند برجام را پاره می‌کنند و این دقیقا مانند همان کاری است که صدام در زمان شروع جنگ 8 ساله انجام داد و قطعنامه الجزایر را پاره کرد.

وی با اشاره به وعده‌های پسابرجامی دولت ادامه داد: آنچه به نظر دولت مهمترین مستمسک برای نشان دادن موفقیت در این عرصه بود، وعده‌هایی بود که به مردم می‌دادند و همه توان خود را می‌گذاشتند که چنین چیزی به نتیجه برسد، اما وقتی به قول آقای صالحی دیدند آمریکا دبه می‌کند، به این مواضع روی آوردند.

رجبی با بیان اینکه چون دولت به مردم قول داده بود حاضر نبود که از مواضع خود برگردد و مدام موضع توافق را تقویت می‌کرد، افزود: کسانی که به آمریکا بیش از حد خوشبین بودند، اکنون رفتار آمریکا را مشاهده کردند و سخنان سیف نیز خط بطلانی بر اعتماد به آمریکاست؛ درحالی که اگر دولت این اصل را جدی گرفته بود، زودتر از اینها و حتی در زمان مذاکرات برجام، متوجه بدعهدی آمریکا می‌شد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده