ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

عضو هیئت رئیسه مجلس: عربستان برای مقابله با افزایش تولید نفت ایران خیز برداشته است

عضو هیئت رئیسه مجلس: عربستان برای مقابله با افزایش تولید نفت ایران خیز برداشته است

خانه ملت/ عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه عربستان برای مقابله با افزایش سهم تولید ایران در بازار نفت خیز برداشته است، گفت:تصمیم جدی کشور برای رسیدن به سطح تولید قبل از تحریم‌ها، گویا سبب نگرانی دشمنان منطقه‌ای و بین‌المللی ایران شده است.

ناصرسودانی با اشاره به امضاء نشدن طرح فریز نفتی توسط ایران اسلامی گفت: ایران همواره در جمع اوپک مهم بوده و هست و به همین دلیل در شرایط فعلی که تحریم ها نیز درحال برداشته شدن از سر راه ایران است، طرح های سیاسی در قالب موارد نفتی مطرح می شود.

نماینده مردم اهواز در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه شرایطی که بیش از یک و نیم سال بر بازار نفت خام حاکم بوده در حال دگرگون شدن است،افزود:بازار جهانی نفت اکنون وارد مرحله جدیدی شده و ایران پیش از لغو تحریم ها در نشست های متعدد با اعضای اوپک و همچنین نوشتن نامه، بازگشت نفت ایران را به بازار یادآورشده و اعضای اوپک نیز این موضوع را باید درنظر بگیرند.

نگرانی دشمنان منطقه‌ای و بین‌المللی از تصمیم ایران برای رسیدن به سطح تولید قبل از تحریم‌ها

سودانی با بیان اینکه طرح فریز نفتی طرحی سیاسی است،ادامه داد: تصمیم جدی کشورمان برای بازپس گرفتن سهم خود از بازار نفت و رسیدن به سطح تولید قبل از تحریم‌ها،گویا سبب نگرانی دشمنان منطقه‌ای و بین‌المللی ایران شده است و به دنبال راهی هستند تا به هر نحوی روند افزایش تولید نفت کشورمان بعد از رفع تحریم‌ها را متوقف کنند.

وی یادآور شد: در چند سال گذشته، این نخستین بار است که 2 تولیدکننده عمده نفت خام عضو اوپک و غیرعضو اوپک یعنی روسیه و عربستان، درباره کاهش سقف تولید یا تثبیت آن باهم مذاکره می‌کنند و به نتیجه می‌رسند.

ایران نقشی در نامتعادل کردن بازار و کاهش قیمت نفت نداشته است

سودانی با اشاره به نامگذاری سال جاری از سوی مقام معظم رهبری به "اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل" افزود:یکی از سیاست های ما در اقتصاد مقاومتی مشارکت در پالایشگاه های خارجی برای تولید فرآورده و ساخت پالایشگاه در خارج از کشور برای تولید فرآورده است و به نظرمی رسد عربستان دراین خصوص و مقابله با افزایش سهم تولید ایران در بازارنفت خیز جدی برداشته است.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه با بیان اینکه ایران نقشی در نامتعادل کردن بازار و کاهش قیمت نفت نداشته است،تصریح کرد: زمانی که بازار نفت نامتعادل شده و عرضه بیش از تقاضا بوده ایران کمترین میزان تولید تاریخی خود را داشته و در حال حاضر منطقی و عادلانه نیست که به سهم خود پیش از تحریم ها باز نگردد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده