ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

احتمال پایان اعتصاب پارلمانی در عراق قوت یافت

احتمال پایان اعتصاب پارلمانی در عراق قوت یافت

تسنیم/ منابع عراقی اعلام کردند برخی از نمایندگان اعتصاب کننده در پارلمان عراق در حال گفت‌وگو با فراکسیون‌های خود به منظور پایان یافتن اعتصاب هستند.

دفتر سلیم الجبوری رئیس پارلمان عراق در بیانیه‌ای اعلام کرد شماری از نمایندگان اعتصاب کننده امروز گفت‌وگوهایی را با فراکسیون‌های خود با هدف پایان دادن به اعتصاب در پارلمان انجام داده‌اند.
بر اساس این بیانیه که الفرات منتشر کرده است، شمار زیادی از نمایندگان اعتصاب کننده در حال گفت‌وگو با فراکسیون‌ های متبوع خود با هدف بازگشت به آنها و پایان اعتصاب هستند که این اقدام در پی اخراج برخی از نمایندگان از فراکسیون‌‌هایشان صورت گرفته است.
دفتر سلیم الجبوری روز گذشته فاش کرده بود تعداد نمایندگان اعتصاب کننده وابسته به ائتلاف القوی الوطنیه(سنی‌مذهب) کاهش یافته است.
نمایندگان اعتصاب کننده که قرار بود روز شنبه بیست و هشتم فروردین برای انتخاب هیئت رئیسه جدید پارلمان نشست برگزار کنند به سبب به حد نصاب رسیدن تعداد اعضا نتوانستند این نشست را برگزار کنند و آن را به دوشنبه(امروز) موکول کردند که تاکنون خبری از برگزاری آن نیست.

سلیم الجبوری رئیس پارلمان عراق هم که پیشتر از برگزاری نشست در روز دوشنبه(امروز) خبر داده بود،‌تا کنون خواستار برگزاری این نشست نشده است.
نمایندگان اعتصاب کننده در نشستی که روز پنجشنبه بیست و ششم فروردین در پارلمان برگزار کردند، سلیم الجبوری را برکنار کرده و یکی از نمایندگان را به عنوان رئیس موقت انتخاب کردند، آنها قرار بود روز شنبه بیست و هشتم فروردین نشستی برای انتخاب هیئت رئیسه جدید برگزار کنند که تعداد آنها از 170 نفر به 125 نفر کاهش یافت و به همین سبب نشست خود را به دوشنبه موکول کردند، سلیم الجبوری هم قرار بود روز شنبه نشست پارلمان را برگزار کند که دفتر وی در بیانیه‌ای اعلام کرد به سبب آنکه فضای پارلمان برای برگزاری چنین نشستی آماده نیست، نشست به زمان دیگری موکول شده است.

تاکید علمای شیعه و سنی عراق بر اهمیت حفظ وحدت
در گیرودار تنش‌های پارلمانی در عراق، علمای شیعه و سنی این کشور بر ضرورت یکپارچگی صف و وحدت کلمه تاکید کردند.
شیخ خالد الملا از علمای برجسته اهل سنت و رئیس جماعت علمای عراق با علاء الموسوی رئیس دفتر اوقاف شیعیان دیدار کرد که دو طرف طی این دیدار، اهمیت وحدت صف و کلمه برای رساندن ملت عراق به ساحل امن را مورد تاکید قرار دادند.
علاء الموسوی از تلاش‌های علمای اهل سنت در نفی تفرقه و طایفه‌گری و دوری از افراط‌گرایی در سخنرانی‌هایشان تمجید کرد.
شیخ الملا هم نقش اوقاف شیعیان را به ویژه با توجه به استقبال از آوارگان اهل سنت و اسکان آنها در حسینیه‌ها و مساجد و ارائه خدمات ضروری به آنها مهم توصیف و از آن تقدیر کرد.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X