ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

کتاب خواندن از روی گوشی و کامپیوتر چه حسی دارد؟‎

کتاب خواندن از روی گوشی و کامپیوتر چه حسی دارد؟‎

چگونه/ ممکن است در ابتدا خواندن کتاب های کاغذی را ترجیح دهید، اما اگر مدتی از کتاب خوان های الکترونیکی استفاده کنید، به آنها عادت می کنید و به وضوح مزایای آن را نسبت به کتاب های چاپی حس می کنید. برخی از این مزایا را با هم مرور می کنیم.
قابلیت حمل
کتاب خوان های الکترونیکی کوچک و سبک هستند و به راحتی در یک کیف دستی جا می شوند. بنابراین می توانید آن را همه جا با خودتان ببرید.
ظرفیت
در حالت عادی بیش از 3 یا 4 کتاب را نمی توانید با خودتان این ور و آن ور – مثلاً مسافرت – ببرید. ممکن است از یکی از کتاب ها خوشتان نیاید یا اینکه خواندن همه آنها را به سرعت تمام کنید، اما با داشتن کتاب الکترونیکی می توانید بیش از 200 جلد کتاب را بدون داشتن هیچ بار اضافه ای، با خودتان حمل کنید.
یادگیری زبان خارجی
ممکن است تمایلی به خواندن کتاب هایی به زبان های خارجی نداشته باشید چون وقتی معنی کلمه ای را نمی فهمید باید خواندن را متوقف کنید و معنی آن کلمه را در فرهنگ لغت یا اینترنت جستجو کنید. اما با داشتن کتاب خوان های الکترونیکی می توانید روی کلمه مورد نظر کلیک کنید تا پنجره فرهنگ لغت باز شود و معنی کلمه را به شما نشان دهد.
مطالعه بهتر
یکی از توصیه های کارشناسان برای مطالعه بهتر و مؤثر تر، خط کشیدن زیر مطالب مهم و یادداشت برداری است. این کار در کتاب خوان های الکترونیکی آسان تر انجام می شود. در پایان می توانید یادداشت های خود را استخراج کنید و یک خلاصه برای کتاب های خوانده شده تان داشته باشید.
مطالعه در حین خوردن
آیا تا به حال این تجربه آزار دهنده را داشته اید که بخواهید در حین خوردن کتاب بخوانید، اما نتوانید؟ با کتاب خوان های الکترونیکی، صفحه ای که در حال خواندن آن هستید، تا هر وقت که بخواهید “باز” می ماند.
اجتناب از آزردگی
آیا تا به حال ای تجربه را داشته اید که آخرین صفحه ای که مشغول خواند آن بودید را گم کنید؟ کتاب خوان های الکترونیکی، آخرین صفحه خوانده شده شما را ذخیره می کند و در حافظه اش نگه می دارد.
کتاب های رایگان
هزاران کتاب الکترونیکی رایگان روی اینترنت وجود دارند که می توانید با استفاده از آن ها در پول و زمان خود صرفه جویی کنید. چون دیگر لازم نیست برای تهیه آنها به کتابفروشی ها مراجعه کنید.
احتیاط
ممکن است نخواهید در مکان های عمومی کسی بفهمد که در حال خواندن چه کتابی هستید؛ با کتاب خوان های الکترونیکی این کار ممکن است.
به دست آوردن فضا
حجم زیادی که کتاب های کاغذی اشغال می کنند، فراموش کره اید؟ تمام کتابخانه شما می تواند تنها چند مگابایت از فضای کامپوترتان را اشغال کند. بعضی برنامه های رایگان به شما کمک می کند که کتاب هایتان را مثل یک شخص حرفه ای سازماندهی کنید تا هرگز آن ها را گم نکنید.
اجتناب از طی کردن راه
برای گرفتن کتاب های الکترونیکی لازم نیست به کتابخانه مراجعه کنید. در واقع بسیاری از کتابخانه ها سیستمی دارند که می توانید کتاب های الکترونیکی آنها را به صورت آنلاین قرض بگیرید. لازم نیست این کتاب ها را به کتابخانه پس بدهید. زمانی که موعد آن برسد، “مجوز” تان را از دست می دهید و شخص دیگری می تواند آن کتاب را بخواند.
به خاطر داشته باشید که می توانید از تبلت و حتی کامپیوترتان هم برای خواندن کتاب استفاده کنید. تعداد زیادی برنامه رایگان برای برای خواند کتاب های الکترونیکی وجود دارد.
نکات و هشدارها
EPUB بهترین فرمت برای کتاب های الکترونیکی است. که از PDF سبک تر است و به شما اجازه می دهد صفحه را به سرعت عوض کنید.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده