ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

تولید آبزیان در کشور به 950 هزار تن می رسد

تولید آبزیان در کشور به 950 هزار تن می رسد

میزان/ مجری طرح پرورش ماهی در قفس کشور گفت : تولید آبزیان در کشور حدود 950 هزار تن است.
به گزارش میزان، سیف الله حقیقی افزود: 350 هزار تن از محل آبزی پروری و بقیه از دریا تامین می شود در حالی که در دنیا بیش از نیمی از تولید آبزیان مربوط به بخش آبزی پروری است.
حقیقی با بیان اینکه صید بی رویه و کنترل نشده ، افزایش ورودی آلودگی ها و تخلفات صیادی از مشکلات صید و صیادی در کشور است ، گفت: براساس سیاستهای رهبر معظم انقلاب در خصوص اقتصاد مقاومتی در برنامه ششم توسعه تولید آبزیان باید از 950 هزار تن به 1.5 میلیون تن و سرانه مصرف نیز از 9 کیلوگرم به 14 کیلوگرم برسد.
وی اظهار کرد: هم اکنون سرانه مصرف آبزیان در کشور زیر 9کیلوگرم و در دنیا بسیار بالاتر از این میزان است.
حقیقی تصریح کرد: رسیدن به این آمار و پیش بینی ها نیازمند برنامه ریزی و فراهم کردن زیرساختهاست.
وی گسترش آبزی پروری دریایی (پرورش ماهی در قفس) را از جمله راههای رسیدن به اهداف برنامه ششم توسعه در کشور ذکر کرد.
مجری طرح پرورش ماهی در قفس گفت: امروز برای جبران برداشتهای بی رویه آبزیان دریایی توجه به آبزی پروری دریایی از ضرورت هایی است که امروز مورد توجه دولت تدبیر و امید قرار دارد.
وی در ادامه با اشاره به شیوع بیماری لکه سفید میگو گفت : تولید میگو از 22 هزار تن پارسال به 20 هزار تن می رسد.
حقیقی گفت : خسارت پرورش دهندگان میگو در کشور هنوز مشخص نشده است اما تلاش می شود با کمک صندوق بیمه محصولات کشاورزی و پرداخت خسارت بتوانیم بخشی از هزینه های تولید پرورش دهندگان میگو در کشور جبران شود.


[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X