ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

نماینده ایران در اوپک: از ادامه رایزنیها برای تثبیت بازار نفت حمایت می کنیم

نماینده ایران در اوپک: از ادامه رایزنیها برای تثبیت بازار نفت حمایت می کنیم

شانا/ نماینده ایران در هیئت عامل اوپک گفت: ایران با حمایت از هرگونه تلاش در جهت تثبیت بازار نفت و تشویق به همکاری میان اعضای اوپک و غیر اوپک، تولیدکنندگان را به مساعی جمعی از قبیل تداوم رایزنی ها تشویق کرده و پشتیبانی خود را از آن اعلام می داریم.

حسین کاظم پور اردبیلی با اشاره به این که اجلاس دوحه که با شرکت جمعی از تولیدکنندگان نفت و با هدف تثبیت تولید نفت در ژانویه ٢٠١٦ تشکیل شده بود پس از ١٤ ساعت گفتگوی پر تشنج، بدون حصول به نتیجه‌ای پایان یافت، یادآور شد: تلاش مشترک قطر و ونزوئلا و دعوت از عربستان در روسیه و توافق حاصله بین این چهار کشور در ماه گذشته مبنی بر تثبیت تولید نفت در سطح ژانویه ٢٠١٦ و متعاقب آن رایزنی‌های قطر و ونزوئلا با ایران و عراق در تهران و با بسیاری دیگر از کشورهای تولیدکننده به تشکیل جلسه هفده آوریل (یکشنبه، ٢٩ فروردین ماه) در دوحه انجامید.

کاظم پور اردبیلی با بیان این که جمهوری اسلامی ایران همواره از این اقدام به عنوان گام اول، گرچه کوچک و دیر در جهت تثبیت بازار نفت حمایت کرده و با طرح شرائط ویژه کشورمان در رسیدن به سهم تولید قبل از تحریمهای ظالمانه تاکید داشته است، تصریح کرد: کشورهایی که تمام تلاش خود را درناکامی گفتگوهای هسته‌ای ایران و ١+٥ به کار گرفته بودند تا تحریمهای ظالمانه بین المللی علیه جمهوری اسلامی ایران تداوم یابد، این بار خواستار توقف ایران در بازپس گیری سهم خود از بازار جهانی نفت شدند و در این توهم که ایران انتخابی جز پذیرش ادامه داوطلبانه تحریمها ندارد پیشنهاد تثبیت تولید اعضا را در ژانویه ٢٠١٦ مطرح کردند.

وی با بیان این که در رایزنی‌های دوجانبه و چندجانبه و همچنین در مکاتبات رسمی درون اوپک و کشور میزبان، ایران بر مواضع اصولی خویش مبنی بر بازگشت به سطح تولید پیش از تحریمها تاکید کرده است، خاطر نشان کرد: مواضع ایران مورد پذیرش اکثر اعضای اوپک و غیر اوپک در سطح جهان بوده است. ضمن این که قصد حضور در پشتیبانی از تلاشهای مشترک اعضا به جهت تثبت بازار نفت را نیز داشته است.

کاظم پور با بیان این که ما همواره بر ضرورت خروج عرضه اضافی نفت در بازار نه فقط از تاریخ ژانویه ٢٠١٦ بلکه از ژوئن ٢٠١٤ به این دلیل که سبب اشباع بازار نفت شده تاکید داشته ایم، تصریح کرد: سهم ایران و لیبی به دیگران داده شده است و از پذیرش از نظام سهمیه بندی میان اعضای اوپک خودداری کرده‌اند تا مشخص نشود چه کسی چه میزان تخلف می‌کند و حتی بیش از دو میلیون بشکه در روز به صورت مداوم به ذخیره مصرف کنندگان اضافه کرده‌اند و در شرائطی که دیگر ظرفیت عرضه اضافی نفت وجود ندارد ما را نصحیت به پذیرش تلاش نکردن برای کسب سهم بازارمان می‌کند و در کمال تعجب در این توهم باقی مانده‌اند که ممکن است ایران چنین موضعی را بپذیرد.

نماینده ایران در هیئت عامل اوپک تاکید کرد: ما با حمایت از هرگونه تلاش در جهت تثبیت بازار نفت و تشویق به همکاری بین اعضای اوپک و غیر اوپک، تولیدکنندگان را به مساعی جمعی از قبیل تداوم رایزنی ها تشویق کرده و پشتیبانی خود را از آن اعلام می داریم.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده