ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

چند درصد داروهای مورد نیاز بیماران در داخل کشور تولید می شود؟

چند درصد داروهای مورد نیاز بیماران در داخل کشور تولید می شود؟

شبکه خبر/ سخنگوی وزارت بهداشت گفت: امسال نخستین سالی است که ۹۸ درصد داروهای مصرفی ( از لحاظ عددی) تولید داخل است.

دکتر حریرچی در نشست هفتگی خود با اصحاب رسانه گفت: قیمت تجهیزات و ملزومات پزشکی داخلی و واردات آن به میزان قابل توجهی کاهش یافته و در راستای شعار امسال هدف ما رسیدن به الگوی پیشرفت ایرانی اسلامی است.
وی گفت: قبل از طرح تحول سلامت میزان قابل توجهی از مردم دچار هزینه های کمرشکن و فقر‌زای ناشی از بیماری می‌شدند اما بر اساس آمار مرکز آمار ایران هم اکنون پرداخت از جیب مردم کاهش یافته و میزان امید به زندگی و بهره‌وری از نیروی انسانی بیشتر شده است.
حریرچی همچنین درباره آسیب صورت یک نوزاد درحین انجام عمل سزارین در تهران که در فضای مجازی منتشر شده است گفت: گروههایی برای رسیدگی و بررسی موضوع به بیمارستان مورد نظر رفته‌اند و نظرات کارشناسی خود را خواهند داد ضمن اینکه عوارض ناشی از عمل سزارین وجود دارد بنابراین بهترین راه به جای مجازات ، پیشگیری و آموزش است.
وی همچنین درباره فوت یک بیمار در کرمانشاه و شکایت خانواده آن گفت: متاسفانه برخی از کارها تبدیل به شغل شده که باید به آن توجه شود، این فرد در بیمارستان کرمانشاه سه بار تحت عمل جراحی قرار گرفته بود و 39 میلیون تومان فقط برای تزریق فاکتور 8 برایش هزینه شد اما ریالی از او دریافت نشد.
دکتر حریرچی افزود: خانواده متوفی شکایت داشتند که به مریض‌شان رسیدگی نشده بود و ما اعلام کردیم باید پزشک قانونی آن را بررسی کند در نتیجه خانواده این بیمار تصمیم گرفت که از شکایت خود صرف‌نظر کند لذا این معطلی متاسفانه به شکل دیگری منعکس شد که گویا به دلیل هزینه‌های بیمار بوده است.
سخنگوی وزارت بهداشت گفت: وزیر بهداشت بر محافظت مالی از بیماران در بیمارستان‌های دولتی تاکید دارد و دستور داده است حتی در موارد نادر و در هر سطح مسئولیتی چنانچه از نظر مالی در بیمارستان‌ها کوتاهی شود با آن برخورد می شود زیرا دستاورد اصلی طرح تحول نظام سلامت کاهش فرانشیز درمان است.
سخنگوی وزارت بهداشت همچنین درباره تخلفات در بیمارستان‌های دولتی و خصوصی هم گفت: در بخش خصوصی و در شهرستان‌ها تخلفات در حد صفر و نادر است، پرداخت‌های غیرمتعارف نیز در تهران نزدیک به صفر شده است با این وجود روسای دانشگاه‌ها مکلفند تخلفات را موردی پیگیری کنند.
وی با گلایه از عملکرد بیمارستان‌های خصوصی در ایام نوروز افزود: در شرایط عادی سهمی از خدمات در بخش خصوصی ارائه می‌شود اما در ایام نوروز درصد کمی ارائه شد که در نتیجه فشار بر بخش دولتی افزایش یافت.
دکترحریرچی درباره مدیریت منابع از طریق بیمه‌ها نیز گفت: این موضوع به سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی ارجاع شده و وزارت بهداشت پیشنهاد داده است تا این قانون به صورت دائم اجرا شود.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده