ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

نشریات «کاغذرنگی» به مطبوعات اضافه شد

نشریات/ «کاغذرنگی» به مطبوعات اضافه شد

ایسنا/ نخستین شماره مجله «کاغذرنگی»؛ فصلنامه تخصصی ادبیات فارسی با عکس روی جلد امبرتو اکو، نویسنده و فیلسوف ایتالیایی که چندی پیش از دنیا رفت، منتشر شد.
 در نوشته آغازین «کاغذرنگی» به قلم مدیر این مجله آمده است: «فصلنامه‌ تخصصی کاغذرنگی در حوزه‌ علوم انسانی زمینه‌ ادبیات فارسی‌، شکل گرفته است و گسترش توزیع آن سراسری است لذا در این نشریه سعی می‌شود به معرفی چهره‌ها و شخصیت‌های برجسته ادبیات ایران و جهان و‌ آثارشان و همچنین ناشناخته‌ها پرداخته شود. بنابراین از مقاله‌های جدید استادان محترم زبان و ادبیات فارسی و رشته‌های مرتبط و مطالب اهل قلم در این زمینه استفاده خواهد شد. همچنین ستون‌هایی به ضرورت مناسبت‌های علمی ادبی فرهنگی به صورت ویژه‌نامه اضافه می‌شود. بنابراین تمام مطالب علمی و فرهنگی و ادبی کاغذرنگی در راستای شناساندن و گسترش علم و فرهنگ و ادبیات فارسی و همچنین ادبیات جهان به جامعه علاقه‌مند و دانش‌دوست ایرانی و غیرایرانی است...»

شماره اول «کاغذرنگی» با این مطالب همراه است: «آغاز سخن»: اول دفتر به نام ایزد یکتا؛ و «بهاریه»: «یاد باد آن روزگاران» سعیده خجسته‌پور؛ «جشن نوروز» دکتر منصور ثروت، «همبرگر اسفناجی» دکتر سیدعلی محمد سجادی، «نوروز در شعر فارسی» دکتر احمد ابومحبوب؛ «جوراب اکبرآقا» دکتر عبدالحسین فرزاد؛ «چهره‌های ادبی»: «چطور کتاب‌هایم را نوشتم؟» گفت‌وگوی مارکوبلپولیتی با امبرتو اکو با ترجمه مهشید اسماعیلی؛ «شعر قوی‌ترین خاکریز در برابر دشمن، معین بسیسو» (شاعر مقاومت فلسطین) دکتر عبدالحسین فرزاد؛ «فریتس ولف» (خاورشناس و زبان‌شناس آلمانی) هانس هاینرش شدر با ترجمه کیکاوس جهانداری؛ «خاطره‌ای از نیما» هادی شفائیه.

بخش «کتابخانه» نیز به معرفی کتاب و گفت‌وگو با ناشران اختصاص دارد. همچنین در بخش گزارش مطلبی با عنوان «وات دِ پاپ» گزارشی از برپایی نمایشگاهی با همین عنوان (what the pop) منتشر شده است.
مجله «کاغذرنگی»؛ فصلنامه تخصصی ادبیات فارسی با صاحب‌امتیازی، مدیرمسئولی و سردبیری سعیده خجسته‌پور در 110 صفحه و با قیمت 10 هزار تومان منتشر شده است.[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده