ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

پردازنده های اینتل تا سال 2020 چه خواهد بود؟

پردازنده های اینتل تا سال 2020 چه خواهد بود؟

مجله سخت افزار/ درست در زمانی که کمپانی AMD طرفداران و جهان کامپیوتر را برای بار سوم مایوس کرده و زمان عرضه پلتفرم AM4 را به تعویق انداخت،کمپانی اینتل از سالها دور سخن می گوید.سال گذشته میلادی (2015) کمپانی IBM موفق به دست یابی لیتوگرافی 7 نانومتری برای تولید یک پردازنده شد.این در حالی بود که اینتل تولید پردازنده های 10 نانومتری را زودتر از سال 2017 غیر ممکن توصیف کرده بود و KabyLake نیز در معماری 14 نانومتری به تولید خواهد رسید.اما این به معنی پایان کار نیست.اینتل این غول تراشه جهان،اینک به زمان عرضه احتمالی و لیتوگرافی دقیق نسل های آینده پردازنده (CPU) های خود پرداخته است.

به طور حتم می دانید که تیک تاک کمپانی اینتل دیگر به مانند سابق از روی نظم و ترتیب نیست.اما این مورد چندان هم برای کاربران بد نخواهد بود.به عنوان مثال پردازنده های نسل هفتم یعنی KabyLake قادر به فعالیت در سوکت های 1151 و هماهنگی کامل با چیپست های سری 100 هستند و این در حالی است که FINFET های آنها نیز در معماری 14 نانومتری رقم خواهد خورد.یعنی دو معماری 14 نانومتری پشت سر یکدیگر عرضه می گردد.اما نسل هشتم اینتل با نام Cannonlake به همراه پردازنده های i8 در سال 2017 عرضه خواهد شد.این "تیک" دارای لیتوگرافی 10 نانومتری است و به طور دقیق در نیمه دوم سال 2017 لانچ خواهد شد.نسل نهم اینتل با نام "Icecake" نیز در معماری 10 نانومتری و در کنار i8 ها عرضه می گردد.تاریخ عرضه نسل نهم نیز به سال 2018 واگذار شده است.این خانواده نیز در زمان بندی اینتل،برای نیمه دوم سال 2018 وارد بازار خواهند شد.

سری سوم از لیتوگرافی 10 نانومتری نیز در سال 2019 و به عبارت بهتر نیمه دوم این سال عرضه می گردد.این برای اولین بار است که یک لیتوگرفی برای 3 نسل تکرار می گردد." Tigerlake" نسل دهم پردازنده های اینتل خواهد بود که به همراه خود پردازنده های i9 را نیز خواهد آورد.خط حمله اینتل برای لیتوگرافی 5 نانومتری به سال 2020 موکول شده است.کد رمز و اطلاعات پردازنده همچنان نامشخص است اما تنها می دانیم که در نیمه دوم این سال،پردازنده های نسل یازدهم اینتل با معماری 5 نانومتری عرضه خواهند شد.لازم به ذکر است که احتمال تعویض نسل نهم و دهم با معماری 7 نانومتری وجود دارد.برای پردازنده های 5 نانومتری از یک فناوری جدید با نام EUV استفاده خواهد شد که در آن از اشعه ماورای بنفش استفاده می گردد.همانطور که مشاهده می کنید،طبق برنامه ریزی اینتل تا سال 2020،هر ساله یک نسل جدید از پردازنده ها را تجربه خواهیم کرد.درست بر خلاف برنامه ریزی های شکست خورده AMD.

پردازنده های اینتل تا سال 2020 چه خواهد بود؟

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده