ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

لندن: جهان خطرناک تر شده است

لندن: جهان خطرناک تر شده است

ایرنا/ 'مایکل فالون' وزیر دفاع انگلیس روز پنجشنبه در سخنانی ضمن دفاع از سامانه بازدارندگی هسته ای این کشور گفت که جهان نسبت به دهه 60 میلادی به مراتب خطرناک تر و غیر قابل پیش بینی تر شده است.

وی در سخنانی بر روی عرشه یکی از چهار زیردریایی هسته ای انگلیس گفت: بازدارندگی یک 'بیمه نهایی ' شمرده می شود و رأی گیری برای نوسازی این سامانه به زودی ( در مجلس عوام ) برگزار خواهد شد.
وزیر دفاع انگلیس افزود: از این ناوگان هسته ای هرروز ، هر شب و هر هفته برای حفاظت از انگلستان استفاده می شود.
مایکل فالون گفت: ما نمی توانیم در مورد آنچه دشمنان ما ممکن است در دهه 2030 ، 2040 و 2050 میلادی صورت دهند، مطمئن باشیم . ما می دانیم که کره شمالی سلاح هسته ای خود را درست دو هفته پیش آزمایش کرد. ما برای آینده بایستی برنامه ریزی کنیم.
جرمی کوربین رهبر حزب کارگر روز یکشنبه گذشته گفته بود چهار زیردریایی هسته ای انگلیس می توانند بدون حمل موشک های حامل کلاهک هسته ای، ساخته شوند.
این اظهار رهبر حزب کارگر که دارای دیدگاه های ضد جنگ و ضد هسته ای است، با انتقاد جناح محافظه کار و برخی از شخصیت های سیاسی انگلیس از جمله فالون مواجه شدند.
وزیر دفاع انگلیس در واکنش به اظهارات کوربین گفت که این پیشنهاد بی معنا است چراکه ساخت یک زیردریایی هسته ای بدون حمل موشک های حامل کلاهک هسته ای همانند ساخت یک تفنگ اسباب بازی است.
سامانه تسلیحات هسته ای انگلیس در حال حاضر متشکل از 4 فروند زیردریایی 'ونگارد' است که موشک های راهبردی 'ترایدنت' را حمل می کنند. این زیردریایی ها از دهه 1960 میلادی تاکنون در پایگاه دریایی 'فاسلین ' واقع در ساحل غربی اسکاتلند، مستقر هستند.
طبق اعلام وزارت دفاع انگلیس، زیردریایی های هسته ای فعلی این کشور باید در اواسط دهه 2020 میلادی، از خدمت خارج شوند و سیاستمداران انگلیسی باید تا سال 2016 میلادی در مورد جایگزین آنها تصمیم بگیرند. با این حال درباره نحوه اجرای این طرح اختلاف نظرهایی میان احزاب سیاسی انگلیس وجود دارد.
براساس برآوردهای جدید صورت گرفته عملیات جایگزینی زیردریایی هایی که حامل موشک های «ترایدنت» هستند، در حدود 31 میلیارد پوند برای انگلیس، هزینه در پی خواهد داشت که نسبت به برآوردهای قبلی 6 میلیارد پوند افزایش نشان می دهد.
هر کدام این زیردریایی ها حامل موشک های بالستیک ترایدنت می توانند 12 کلاهک هسته ای حمل کنند و دولت انگلیس شمار کلاهک هایی هر زیردریایی را در سال 2010 میلادی از 48 عدد به 40 عدد رسانده است.[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده