ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

رحمانی فضلی وارد کابل شد

رحمانی فضلی وارد کابل شد

ایرنا/ وزیر کشور جمهوری اسلامی ایران پس از ورود به کابل پایتخت افغانستان گفت، برای شرکت در نشست همکاری های اقتصادی منطقه ای موسوم به ریکا - 6 و بررسی زمینه های همکاری ایران و افغانستان به این کشور سفر کرده است.

به گزارش ایرنا، «عبدالرضا رحمانی فضلی» بامداد امروز پنجشنبه، در فرودگاه کابل در گفت و گو با خبرنگاران افزود، علاوه بر شرکت در نشست بین المللی همکاری های اقتصادی منطقه ای برای افغانستان، در دیدارهای دوجانبه با رئیس جمهوری و رئیس اجرایی دولت وحدت ملی و برخی از وزیران افغانستان، زمینه های همکاری ایران در بخش های مختلف مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
وزیر کشور در فرودگاه کابل مورد استقبال «سید محمد حسین عالمی بلخی» وزیر امور مهاجرین این کشور و «محمدرضا بهرامی» سفیر جمهوری اسلامی ایران در کابل قرار گرفت.
کابل میزبان ششمین نشست بین المللی همکاری های اقتصادی منطقه ای برای افغانستان، است که از امروز پنجشنبه، کار خود را آغاز می کند و تا فردا ادامه خواهد یافت.
قرار است مقام های 30 کشور و نمایندگان 40 سازمان بین المللی در این نشست شرکت کنند.
وزیر کشور جمهوری اسلامی ایران یکی از سخنرانان این نشست خواهد بود.
رحمانی فضلی در سفر دو روزه خود به کابل، با «محمد اشرف غنی» رئیس جمهوری، «عبدالله عبدالله» رئیس اجرایی دولت وحدت ملی، «محمد حنیف اتمر» مشاور امنیت ملی رییس جمهوری، «احمد اکلیل حکیمی» وزیر اقتصاد، «سید محمد حسین بلخی» وزیر امور مهاجرین و «سلامت عظیمی» وزیر مبارزه با مواد مخدر افغانستان گفت و گو خواهد کرد.
کارگروه های کشورها و سازمان های بین المللی شرکت کننده در اولین روز نشست بین المللی همکاری های اقتصادی منطقه ای برای افغانستان، راه های اجرایی کردن و سرمایه گذاری بر روی طرح های بزرگ در افغانستان را مورد بررسی قرار می دهند.
قرار است در دومین روز این نشست، به ترتیب وزیران امور خارجه تاجیکستان و قطر و وزیران اقتصاد ترکیه و ترکمنستان و وزیر کشور ایران، مشاور امنیت ملی پاکستان و دبیر کل سارک، سخنرانی کنند.
دولت وحدت ملی افغانستان می کوشد نظر کشورهای شرکت کننده در این نشست را برای سرمایه گذاری در طرح های زیربنایی افغانستان، از جمله راه های ارتباطی، انرژی و صنایع و معادن جلب کند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده