ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

کشف باکتری‌های مفید در ریش مردان

کشف باکتری‌های مفید در ریش مردان

شبکه خبر/ یافته های تازه دانشمندان نشان می دهد داشتن ریش، در مقایسه با تراشیدن صورت، بهداشتی تر است و فرد را در برابر باکتری ها مقاوم تر می کند.
 روزنامه ایندیپندنت نوشت براساس نتیجه پژوهشی که در ژورنال عفونت بیمارستانی (Journal of Hospital Infection) منتشر شد، با بررسی کارکنان 408 بیمارستان مشخص شد مردانی که ریش خود را می تراشند، احتمالا بر روی پوست صورت خود، زمینه تولید باکتری های مقاوم به آنتی بیوتیک فراهم می کنند.
براساس این پژوهش، کارکنانی که صورت خود را می تراشند، سه برابر بیش تر از مردانی که ریش دارند، بر روی چانه خود، باکتری مقاوم به آنتی بیوتیک ام آر اس ای (MRSA)، منتقل می کنند.

به نوشته ایندیپندنت،ریش همچنین ممکن است در بردارنده باکتری هایی باشد که با کشت آن باکتری ها بتوان آنتی بیوتیک های جدید تولید کرد.
مردانی که ریششان را می تراشند همچنین ممکن است 10 درصد بیش تر استافیلکوکوکوس بر روی صورتشان داشته باشند که می تواند به عفونت پوستی و تنفسی و نیز مسمومیت غذایی منجر شود.


پژوهشگران دانشگاه کالج لندن که این گزارش را منتشر کرده اند معتقدند شاید خراش های ریزی که در پی تراشیدن صورت ایجاد می شود، زمینه ساز تجمع باکتری ها و بروز این مشکلات بهداشتی موثر باشد.
ایندیپندنت به نقل از دکتر آدام رابرتس نوشت حضور بعضی از باکتری ها در ریش، موجب نابودی دیگر باکتری های موجود در صورت می شود. وی با کشت این باکتری های مفید، توانست اشکالی از بیماری ای کولای (E. coli) را درمان کند.


به نوشته روزنامه ایندیپندنت، آنتی بیوتیک های موجود به علت مصرف بی رویه و ظهور باکتری های مقاوم به آنتی بیوتیک، به سرعت ناتوان می شوند و سالانه حداقل 700 هزار نفر در پی ابتلا به باکتری های مقاوم به آنتی بیوتیک، جان می بازند.

در 30 سال گذشته، آنتی بیوتیک جدیدی تولید نشده است و پزشکان درباره تجویز و مصرف بی رویه آنتی بیوتیک هشدار داده اند .
[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده