ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

آغاز انتقال بانوی 7هزار ساله تهران به موزه ملی

آغاز انتقال بانوی 7هزار ساله تهران به موزه ملی

ایرنا/ تهران- ایرنا- چند نفر از باستان شناسان با حضور در محل کشف اسکلت بانوی 7هزار ساله تهران سرگرم تهیه مقدمات انتقال آن به موزه ملی هستند.
از روابط عمومی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری، حمیده چوبک، رییس پژوهشکده باستان شناسی در این باره اظهار داشت: ما در چند ماهه اخیر تلاش کردیم تا حفاظت از اسکلت بانوی 7هزار ساله را در محل انجام دهیم تا شرایط برای ساخت سایت موزه فراهم شود.
وی افزود: پس از بررسی های بیشتر مشخص شد که به دلیل قرار گرفتن محل کشف اسکلت در بافت شهری و مرکز شهر امکان حفاظت کامل اثر و همچنین فراهم ساختن امکانات فنی ساخت سایت موزه به صورت همزمان میسر نیست.
این باستان شناس پیشکسوت تأکید کرد: بنابراین مجموع تصمیم گیری این شد که تا زمان ایجاد سایت موزه، اسکلت به موزه ملی منتقل شده و در حوزه فرهنگی چشمه علی قرار داده شود.
به گفته رییس پژوهشکده باستان شناسی اسکلت بانوی 7هزار ساله تهران پس از مطالعات لازم فنی و تخصصی برای ایجاد سایت موزه و همچنین ادامه کاوش ها به محل اصلی خود بازگردانده خواهد شد.
از سوی دیگر کامران احمدی، رییس پژوهشکده حفاظت و مرمت آثار تاریخی و فرهنگی به خبرنگار سایت پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری گفت: باستان شناسان باید شرایط فیزیکی انتقال اسکلت را فراهم کنند تا کارشناسان پژوهشکده حفاظت و مرمت نیز زیر ساخت های لازم برای انتقال را فراهم سازند.
احمدی خاطرنشان کرد: این پژوهشکده و موزه ملی با همکاری یکدیگر امکان قرار دادن اسکلت در مکان مناسب و قابل رویت برای عموم را فراهم خواهند ساخت.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X