آغاز انتقال بانوی 7هزار ساله تهران به موزه ملی

آغاز انتقال بانوی 7هزار ساله تهران به موزه ملی

ایرنا/ تهران- ایرنا- چند نفر از باستان شناسان با حضور در محل کشف اسکلت بانوی 7هزار ساله تهران سرگرم تهیه مقدمات انتقال آن به موزه ملی هستند.
از روابط عمومی پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری، حمیده چوبک، رییس پژوهشکده باستان شناسی در این باره اظهار داشت: ما در چند ماهه اخیر تلاش کردیم تا حفاظت از اسکلت بانوی 7هزار ساله را در محل انجام دهیم تا شرایط برای ساخت سایت موزه فراهم شود.
وی افزود: پس از بررسی های بیشتر مشخص شد که به دلیل قرار گرفتن محل کشف اسکلت در بافت شهری و مرکز شهر امکان حفاظت کامل اثر و همچنین فراهم ساختن امکانات فنی ساخت سایت موزه به صورت همزمان میسر نیست.
این باستان شناس پیشکسوت تأکید کرد: بنابراین مجموع تصمیم گیری این شد که تا زمان ایجاد سایت موزه، اسکلت به موزه ملی منتقل شده و در حوزه فرهنگی چشمه علی قرار داده شود.
به گفته رییس پژوهشکده باستان شناسی اسکلت بانوی 7هزار ساله تهران پس از مطالعات لازم فنی و تخصصی برای ایجاد سایت موزه و همچنین ادامه کاوش ها به محل اصلی خود بازگردانده خواهد شد.
از سوی دیگر کامران احمدی، رییس پژوهشکده حفاظت و مرمت آثار تاریخی و فرهنگی به خبرنگار سایت پژوهشگاه میراث فرهنگی و گردشگری گفت: باستان شناسان باید شرایط فیزیکی انتقال اسکلت را فراهم کنند تا کارشناسان پژوهشکده حفاظت و مرمت نیز زیر ساخت های لازم برای انتقال را فراهم سازند.
احمدی خاطرنشان کرد: این پژوهشکده و موزه ملی با همکاری یکدیگر امکان قرار دادن اسکلت در مکان مناسب و قابل رویت برای عموم را فراهم خواهند ساخت.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «آغاز انتقال بانوی 7هزار ساله تهران به موزه ملی» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X