ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

ایتالیا شمار نظامیان خود را در افغانستان افزایش می‌‌دهد

ایتالیا شمار نظامیان خود را در افغانستان افزایش می‌‌دهد

ایرنا/ ایتالیا شمار نظامیان خود را در افغانستان برای جبران بازگشت نیروهای اسپانیولی از این کشور، افزایش می دهد.

به گزارش خبرگزاری رسمی ایتالیا (انسا)، 'دومنیکو روسی' معاون وزارت دفاع ایتالیا در نشستی در مجلس نمایندگان این کشور گفت: دولت تصمیم گرفته است تا پایان سال جاری میلادی، شمار نظامیان خود را در افغانستان جهت جبران بازگشت نیروهای اسپانیولی از منطقه که نقش نیروهای حفاظتی را داشتند، افزایش دهد.
وی تاکید کرد: دولت برای تضمین ادامه ماموریت آموزشی در بخش هرات ، تصمیم به برنامه ریزی مجدد بازگشت برخی از ظرفیت ها و افزایش شمار نیروها تا پایان سال 2015 گرفته است تا بدین ترتیب بتواند به میران کافی بازگشت نیروهای اسپانیولی را جبران کند
وی افزود: ایتالیا که از سالها است در افغانستان حضور دارد، با ماموریت خود بی تردید شرایط امنیتی، مشارکت دمکراتیک و پیشرفت اجتماعی و اقتصادی افغانستان را نسبت به شرایط گذشته تضمین کرده است و اکنون نیز در حال ارزیابی فنی و سیاسی مربوط به فرضیه ادامه تعهد در این کشور است. دولت نتیجه این ارزیابی ها را به پارلمان اطلاع خواهد داد.
وی گفت: آمادگی احتمالی ایتالیا مبنی بر ادامه ماموریت باید بر اساس ارزیابی ها و تصمیماتی باشد که بطور مشترک در زمینه ناتو اتخاذ خواهند شد. تنها در ناتوامکان ارزیابی و برنامه ریزی نیازها و تدابیر مناسب از نظر اجرایی وجود دارد و تنها با انطباق با این ارزیابی ها است که ایتالیا می تواند کمک خود را ارایه دهد.
به گزارش ایرنا، «متئو رنتزی» نخست وزیر ایتالیا نیز در اواخر مهرماه گذشته درباره تمدید یک ساله ماموریت نظامیان این کشور در افغانستان اظهار داشت: در حال بررسی درخواست آمریکا برای تمدید حضور نظامی خود برای یک سال دیگر در افغانستان هستیم. اگر آمریکا در افغانستان بماند، ما نیز درخواست متحد آمریکایی خود مبنی بر تمدید یک سال حضور نظامی دیگر را در افغانستان بررسی می کنیم. فکر می کنم که اگر تعهد آمریکا در افغانستان ادامه یابد، از طرف ما نیز باید تعهدی باشد. ایتالیا کشور بزرگی است و سال های زیادی در افغانستان حضور دارد. ما در این ساعات در حال بررسی درخواست آمریکا جهت ادامه ماموریت خود در افغانستان به مدت یک سال دیگر هستیم.
گفتنی است که «کمپ ارنا» تنها پایگاه تحت کنترل نظامیان ایتالیایی است. در پی عقب نشینی نیروهای های ایتالیایی از پایگاه اصلی در هرات، اکنون شمار نظامیان ایتالیایی در افغانستان به 750 نفر کاهش یافته است. این عقب نشینی معرف پایان مرحله انتقال قدرت بود که با توافق دولت افغانستان صورت گرفت و باید در ماه دسامبر پایان می یافت.
ایتالیا از سال 2002 تا 2014 میلادی با اعزام بیش از سه هزار نظامی در افغانستان در ماموریت ایساف شرکت کرد و در طول این مدت 53 نفر از این نظامیان کشته شدند.
رئیس جمهوری آمریکا اخیرا اعلام تمدید حضور نیروهای آمریکایی را در افغانستان تا پس از 2016 کرد ودر پی آن، طالبان افغانستان نیز تضمین کردند که روش مبارزه را تغییر نمی دهند و از این پس، تمام فعالیت خود را متمرکز بر ضربه به پایگاه های آمریکایی می کنند. آنها در یک بیانیه نیز هشدار دادند که امریکا با این سیاست جنگی باعث واکنش در منطقه و در افغانستان می شود.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده