ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

ایمانی در گفتگو با "الف" مطرح کرد: تغییر جایگاه مقامات ایرانی با مقامات غربی

ایمانی در گفتگو با "الف" مطرح کرد: تغییر جایگاه مقامات ایرانی با مقامات غربی

الف/ متن پیش رو در الف منتشر شده و انتشار آن به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست

ما با پدیده جالبی در این خصوص مواجه هستیم چراکه جای مقامات ایرانی با خارجی عوض شده است و مقامات کشورمان همواره از عملکرد مقامات خارجی حمایت می‌کنند.

ناصر ایمانی، کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با خبرنگار الف در مورد تحریم سوئیفت بانک‌های ایرانی اظهار داشت: در مورد رفع تحریم بانکی ایران پس از برجام، اظهار نظرهای متعددی از داخل و خارج از کشور طی دو ماه و نیم گذشته انجام شده است. بررسی این اظهارنظرها، ما را به پدیده‌های جالب توجه‌ای میرساند و آن پدیده جالب این است که مقامات مربوطه در ایران و بانک مرکزی مرتبا اعلام میکنند که سوئیفت بین بانکهای ایرانی و خارجی برقرار شده است، اما غربی ها خلاف آن را اعلام می کنند.

وی تصریح کرد: در واقع اینطوری اعلام میکنند که در برقراری رابطه ایران و بانکهای خارجی و انتقال ارز هیچ مشکلی وجود ندارد و با طرح موضوع سوئیفت اینطوری اعلام میکنند که هیچ مشکلی پس از برجام وجود ندارد.

این کارشناس مسائل سیاسی اظهار داشت: ذهن عمومی جامعه اینطوری برداشت می‌کند که با تصویب برجام مشکل سوئیفت برطرف شده است و مقامات کشورمان مرتبا اعلام میکنند که مشکلی نیست ولی در مقابل مقامات کشورهای دیگر عنوان نمی‌کنند که سوئیفت برقرار است و همواره اعلام میکنند که هنوز این مشکل وجود دارد.

ایمانی در بخش دیگری از گفتگوی خود با الف افزود: از طرف دیگر فعالان بخش خصوصی ایران و بانک مرکزی همواره اعلام میکنند که مشکلات ارزهای بانک های های ایران به خارج پس از امضای برجام همچنان وجود دارد و با وصل شدن سوئیفت هیچ کارگشایی در این خصوص انجام نشد و شرایط مانند قبل از برجام است.

وی به اظهارات کشورهای خارجی به عدم لغوتحریم‌های ایران اشاره کرد و گفت: سایر کشورهای خارجی و نشریات آنها همواره اعلام می‌کنند که مشکل تحریم بانکی از سوی ایران هنوز ادامه دارد و بانک‌های آمریکایی و دولت آمریکا مانع از همکاری بانک‌های خارجی با بانک‌های ایرانی شده است و این موضوعی است که حتی اوباما رئیس‌جمهور آمریکا نیز در مصاحبه اعلام کرد و از طرفی نیز رئیس جمهور اتریش و سوئیس و دیگر نشریات غربی هم این موضوع را عنوان کرد‌ه‌اند اما مقامات ایرانی این موضوع را رد می‌کنند.

این تحلیلگر مسائل سیاسی در ادامه گفتگوی خود با الف به جمع‌بندی این مضوع پرداخت و تاکید کرد: در حال حاضر مقامات ایرانی چنین وانمود می‌کنند که مشکلی برای رفع تحریم‌های ایران وجود ندارد و اما مقامات خارجی همواره اعلام میکنند که تحریم‌ها علیه ایران همچنان ادامه دارد. ما با پدیده جالبی در این خصوص مواجه هستیم چراکه جای مقامات ایرانی با خارجی عوض شده است و مقامات کشورمان همواره از عملکرد مقامات خارجی حمایت می‌کنند.

ایمانی خاطرنشان کرد: در واقع به جای اینکه مقامات بخش خصوصی اعلام کنند که مشکل بانکی وجود دارد و هنوز این مشکلات با وجود برجام حل نشده است، اما خلاف این را اعلام کرده یا اصلا حرفی در این خصوص نمی‌زنند در حالیکه مقامات آمریکایی باید اعلام کنند که تحریم‌های بانکی را برداشته‌ایم اما ادعا میکنند خلاف این را مطرح میکنند.

وی تاکید کرد: در حال حاضر جای مقامات ایرانی با خارجی عوض شده است و مقامات کشورمان باید واقعیت ها را اعلام کنند.

[ منبع این خبر سایت ماچو می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ماچو منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده