ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

تقویت سواد رسانه ای مدیران تربت حیدریه ضروری است

سواد رسانه ای یا عبارت دقیق تر، میزان درک مدیران دستگاه های اجرایی از خبر و تحلیل رسانه ها، می تواند در میزان موفقیت و پیشبرد برنامه های سازمانی آن ها نقشی انکارناپذیر داشته باشد.
رئیس اداره روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا گفت: بدون شک سواد رسانه ای مدیران دستگاه های اجرایی تربت حیدریه نیازمند توسعه و تقویت است.
غلامرضا میری که در جشنواره امسال روابط عمومی های خراسان رضوی عنوان برتر را کسب کرده، افزود: اگر چنین اقدامی صورت نگیرد، این می تواند در درازمدت هزینه های زیادی را بر مجموعه شهرستان بار کند.
وی در خصوص سواد رسانه ای مدیران روابط عمومی تربت حیدریه نیز گفت: با توجه به رشد و توسعه کمی و کیفی مراکز و شیوه های نوین اطلاع رسانی، مدیران روابط عمومی این خطه نیز بیشتر از آنی که تصور می کنیم نیازمند آموزش و تغییر نگاه هستند.
مدیر مسوول هفته نامه نوید خراسان نیز گفت: بیشتر مسئولان روابط عمومی های این شهرستان از سواد کافی رسانه ای بی بهره اند و اگر هم که تعاملی با رسانه ها دارند، نقد را برنتافته و هر انتقاد رسانه را با برخورد تند و توهین آمیز پاسخ می دهند که البته این بیشتر به توقعی که مدیران دستگاه مربوط از مدیر روابط عمومی دارند، برمی گردد.
محمدرضا سالار مقدم افزود: در حالی که مدیران روابط عمومی موظف هستند برای حضور مستقیم رسانه ها در جلسات خبری، از آن ها دعوت به عمل آورند تا خبرنگاران ضمن حضور مستقیم، به ارزیابی نکات مثبت و منفی بپردازند، اما شاهد هستیم که در تربت حیدریه مدیران روابط عمومی خود را تنها محدود به ارسال خبرهای کانالیزه شده به رسانه ها کرده اند.
مدیر روابط عمومی شهرداری تربت حیدریه نیز از نهاد روابط عمومی ها به عنوان سنگ زیربنای توسعه و تحول در یک دستگاه اجرایی و به تبع آن جامعه یاد کرده و می گوید: هر قدر سطح سواد رسانه ای مدیران دستگاه های اجرایی بیشتر باشد، شاهد تحول بیشتری در دستگاه تحت امر وی می توان بود.
مرتضی شبان افزود: اکنون یکی از عمده ترین چالش های موجود در عرصه مدیریتی تربت حیدریه، ضعیف بودن این موضوع و به تبع آن فقدان درک درست مدیران دستگاه های اجرایی از عملکرد روابط عمومی ها است.
وی گفت: بخشی چون حراست یک ارگان حکومتی است اما روابط عمومی ارگانی عمومی است، اما متاسفانه بسیاری از مدیران قادر به تفکیک این دو از هم و انتظاراتی که باید از این دو داشته باشند، نیستند.
به گفته وی، بسیاری از مدیران دستگاه های اجرایی به مدیر روابط عمومی به چشم یک بلندگوی تبلیغاتی نگاه می کنند و حال آنکه روابط عمومی در کنار نکات مثبت، باید این اجازه را داشته باشد که مسائل و موارد منفی دستگاه حوزه مسئولیت خود را نیز منعکس کند.
مدیر مسوول نشریه 'حیدر' نیز به خبرنگار ایرنا گفت: متاسفانه انتخاب مدیران رسانه ای در دستگاه ها بر اساس توانمندی و تسلط افراد بر حوزه خطیر رسانه صورت نگرفته و لذا گاه آنان از انعکاس درست یک خبر عاجزند و یا یک انتقاد بحق رسانه ها را تحمل نمی کنند.
فرهنگ طالبی افزود: اگر خواهان ایجاد تحول در ابعاد مختلف برای توسعه شهرستان تربت حیدریه هستیم، باید تلاش مدیران دستگاه های اجرایی بر این باشد که انتخاب مدیران روابط عمومی بر اساس سواد و تخصص آن ها صورت گیرد.
مدیر روابط عمومی فرمانداری ویژه تربت حیدریه نیز به خبرنگار ایرنا گفت: به نظر می رسد با پیشرفت فناوری و پا به عرصه نهادن حوزه های مدرن اطلاع رسانی مانند فضاهای مجازی و اینترنت، سطح آگاهی و دانش رسانه ای مدیران نیز نسبت به گذشته ارتقا یافته اما با این حال هنوز ضرورت ارتباط بیشتر و موثرتر با اصحاب رسانه و خبرنگاران برای آنان نهادینه نشده است.
حمیدرضا عیدی افزود: این در حالی است که این امر از امور مهم و حیاتی در معرفی توانمندی های یک دستگاه اجرایی است و تعامل سازنده مدیران دستگاه ها و اهمیت دادن بیشتر آنان به رسانه و روابط عمومی، می تواند در تعالی سازمانی و معرفی خدمات دستگاه ها به مردم، حائز اهمیت ویژه باشد.
وی گفت: مدیران دستگاه های اجرایی باید بر این موضوع اشراف داشته باشند که در پرتو تقویت اطلاع رسانی در خصوص ابعاد مختلف وظایف سازمانی خود و حتی بیان صادقانه مواردی که یک سازمان در انجام آن ناتوان یا با کمبود بودجه و اعتبار روبرو است، و در میان گذاشتن صادقانه دغدغه های خود با مردم، موجب جلب اعتماد بیشتر مردم می شود.
عیدی افزود: ما نیز وظیفه داریم نسبت به مردم پاسخگو بوده و گزارش کار خود را به آن ها ارایه کنیم که در این مسیر بهترین پل ارتباطی بین مردم و مسئولان ، اصحاب رسانه هستند.
مرکز شهرستان 250 هزار نفری تربت حیدریه در 150 کیلومتری جنوب غربی مشهد قرار دارد.
6121/5132

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X