ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

برخورد بدون اغماض و قاطعانه پلیس با ناهنجاری های صنوف

به گزارش روز جمعه واحد اطلاع رسانی پلیس گیلان به ایرنا، سرهنگ رضا محمدزاده با اشاره به نظارت پلیس بر شش هزار رسته شغلی از یکصد هزار واحد صنفی در سطح استان گفت: به استناد ماده 28 از آئین نامه اجرایی قانون نظام صنفی و بند 4 ماده 4 قانون تشکیلات نیروی انتظامی، پلیس مسئولیت حفظ حریم ها، ارزش ها و امنیت اخلاقی در بخش صنوف را عهده دار بوده و در سایه تعامل با مراجع صدور پروانه و اتحادیه های صنفی، سازمان ها، نهادها و ارگان های مرتبط کار نظارت بر مکان های عمومی را با جدیت و بدون اغماض مورد رصد و کنترل و نظارت قرار خواهد داد.
وی با اشاره به برخورد بدون اغماض و قاطعانه پلیس با ناهنجاری ها در رسته های شغلی مختلف از جمله سفره خانه های سنتی و برخی از صنوف دیگر ادامه داد: در مرحله اول مراجع صدور پروانه موظف به نظارت بر اینگونه واحدهای تحت پوشش خود بوده و این موضوع بارها در جلسات تعاملی مورد تاکید قرار گرفته که بازرسان اتحادیه ها راساً بر اساس نوع تخصص کارشناسان ورود داشته باشند.
رئیس اداره نظارت بر اماکن عمومی پلیس گیلان افزود: در صورت اصرار بر تخلف واحدهای صنفی و عدم کارایی مسئولان امر از جمله مراجع صدور، اداره اماکن با جدیت ضمن سهم تقصیر برای مراجع کم کار (مراجع صدور پروانه) با جدیت ورود خواهد داشت که نمونه آن؛ برخورد با واحد صنفی متخلف در رسته شغلی کافی شاپ و سفره خانه در اردیبهشت ماه جاری در رشت بوده که منجر به جلوگیری از فعالیت و تشکیل پرونده قضایی شد.
سرهنگ محمدزاده ضمن هشدار به خانواده ها در مواظبت از فرزندانشان برای عدم ورود به مکان های فاقد مجوز که وقوع ناهنجاری دارند، گفت: به همه مردم و خانواده ها اطمینان می دهیم که طرح ارتقاء امنیت اخلاقی و اجتماعی در بخش صنوف را با جدیت مورد پیگیری قرار دهیم تا هیچ دغدغه ای برای مردم فراهم نباشد.
7294/2007

انتهای پیام /*

[ منبع این خبر سایت ایرنا-اجتماعی می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت ایرنا-اجتماعی منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

جدیدترین اخبار منتشر شده