ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

طرح های بزرگ اولویت نمایندگان گلستان استایجاد فراکسیون البرز

به گزارش خبرنگار مهر، اسدالله قره خانی، شامگاه پنجشنبه، در دیدار با آیت الله نورمفیدی اظهار کرد: مردم ما نگرانی هایی از گذشته داشتند و این نگرانی در زیر پوست جامعه دیده می شد ولی خوشبختانه بر طرف شد.

وی با بیان این که  انتخابات خوبی برگزار شد و نتیجه خوبی داد، تصریح کرد: وفاق و همدلی و علاقه مندی به توسعه استان از همین الان خودش را در بین نمایندگان نشان داد و در اولین قدم درخواست دادیم این دوره همه نمایندگان گلستان نزدیک به هم در مجلس مستقر شوند.

منتخب مردم علی آبادکتول در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مشکلات استان زیاد است و برخی زخم های استان مانده و کهنه شده است. باید همه تلاش کنیم تا این مشکلات مرتفع شوند.

مجمع نمایندگان استان متحدتر می شوند

وی افزود: اولین ماموریت ما ایجاد مجمع نمایندگان متحد است. نمی خواهیم طوری شود که وزارتخانه ها حس کنند ما جمعی پراکنده هستیم.

قره خانی برنامه دوم نمایندگان را توزیع کمیسیونی عنوان کرد و ادامه داد: ناگذیر هستیم در همه کمیسیون ها توزیع شویم. تخصص های مختلف داریم و می توانیم در همه حوزه ها ورود پیدا کنیم. حوزه های کشاورزی، فرهنگی، انرژی و سایر حوزه بسیار برای استان اهمیت دارد.

وی با تاکید بر لزوم فعال بودن نمایندگان در انتخاب رئیس مجلس و فراکسیون ها، بیان کرد: ما باید به اطلاع نمایندگان مجلس برسانیم منطقه آزاد اینچه برون باید اولویت مجلس باشد و این موضوع را به هردو کاندیدای ریاست مجلس اعلام کرده ایم.

وی تصریح کرد: طرح های بزرگ استان را هم بررسی می کنیم. به طور مثال اگر مساله جزیره آشوراده حل شده است، که زودتر پیگیری کنیم اگر نه مردم را چهار سال منتظر نگه نداریم. یا مثلا پتروشیمی که سال ها است راکد مانده باید زودتر با ۹۴ هزار سهام دار آن تعیین تکلیف شوند.

قره خانی بیان کرد: می خواهیم هر نماینده را مامور پیگیری یک طرح کنیم تا طرح ها سرعت بگیرند. ما می خواهیم کمک کار اجرایی استان باشیم و از نظر مطالبات استاندار را پشتبانی کنیم.

وی با تاکید بر این که بنا داریم دولت را کمک کنیم، ادامه داد: در مجلس هم با نگاه حمایت از دولت جلو می رویم نه وکیل الدوله شدن. تمام تلاش ما این است که استان ما مورد توجه قرار گیرد و می خواهیم استان و نیازهای استان را معرفی کنیم.

فراکسیون البرز نشینان مجلس تشکیل می شود

وی از تشکیل فراکسیون البرز نشینان مجلس با حضور ۴۰ نفر خبرداد و بیان کرد: مجلس فراکسیون آذری ها و زاگرس نشینان را دارد و ما هم سعی کردیم با این فراکسیون جمع را متحدتر کنیم.

منتخب مردم علی آبادکتول در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: ما دنبال سهمگیری از سرمایه گذاری های خارجی هستیم. در بخش کشاورزی هفت هزار نفر فارغ التحصیل داریم که حداقل سه هزار نفر آن بیکار و مابقی هم شغل مرتبط ندارند.

وی با انتقاد از این که گلستان از بودجه های ملی متاسفانه در بخش های مختلف سهم زیادی ندارد، گفت: دولت سواحل جنوبی را در برنامه خود دیده است، ولی چرا سواحل شمالی دیده نشود. همه مناطق ما طرح های ممنوعیت دیده شده است. می خواهیم در برنامه ششم استان ما بیشتر دیده شود.

[ منبع این خبر سایت مهر-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت مهر-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X