ضمن تبریک فرا رسیدن سال نو خورشیدی به تمامی هموطنان عزیز، به اطلاع می رسانیم فعالیت این وب سایت با آغاز سال جدید متوقف خواهد شد. از همراهیتان در این مدت از سپاسگزاریم.

دولت دنبال رفع رکود باشد دست از حقوق شهرداری‌ها بردارید استقلال شهرداری‌ها رو به زوال است

مصباحی مقدم رئیس کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی گفت: به دولت توصیه می‌شود تا با سوق دادن نقدینگی‌ها به کارخانه‌های تعطیل شده به فکر راه اندازی اقتصاد باشد و به حقوق مسلم شهرداری کاری نداشته باشد.

غلامرضا مصباحی‌مقدم در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در مشهد مقدس اظهار داشت: دولت به دنبال رفع رکود باشد و به حقوق شهرداری‌ها کاری نداشته باشد.

وی با بیان اینکه شوراها و شهرداری‌ها نگران منابع مالی خود هستند گفت: مهمترین نگرانی مورد واریز مستقیم درآمدهای شهرداری از راه مالیات بر ارزش افزوده به حساب دولت است.

رئیس کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: ما در رابطه با درآمدهای مالیات بر ارزش افزوده قوانینی دائمی داریم و کافی است تا مدیران شهری برای ثابت ماندن این قوانین تلاش کنند.

وی تصریح کرد: با تصمیمات اخیر دولت استقلال شهرداری‌ها از بین می‌رود و امکان دارد در بسیاری از مسائل شهرها با مشکل برخورد کنند.

مصباحی‌مقدم با اشاره به اهداف مجلس شورای اسلامی گفت: بسیاری از نمایندگان در مجلس شورای اسامی همواره شوراهای شهر را به عنوان یک پارلمان محلی می‌دیدند و در تلاش بودند تا با تقویت آن باری را از روی دوش دولت بردارند.

نماینده مجلس شورای اسلامی خطاب به مجلس آینده شورای اسلامی گفت: به مجلس بعدی توصیه می‌کنم که اگر می خواهند این موضوع را دنبال کنند بر استقلال شهرداری‌ها پافشاری کنند.

رئیس کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی بیان داشت: در شرایط حاضر کشور دچار رکود است و تبعا شهرداری‌ها با توجه به درآمدهایی که دارند بهترین وضعیت موجود در بحث رونق و سرمایه گذاری را در اختیار دارند و اگر هم کار عمرانی در شهر صورت می‌گیرد از تلاش‌های شهرداری است.

وی افزود: دولت تلاش دارد تا بخشی از منابع را در اختیار بگیرد و بخشی از خدمات شهرداری‌ها را در ادامه به نام خود ثبت کند از این رو در تلاش است تا با احکامی مقداری از اختیارات شوراها و شهرداری بکاهد.

مصباحی‌مقدم تاکید کرد: دولت باید تلاش کند تا به دور از ایجاد مشکل برای شهرداری به درآمدهای مورد نیاز خود بپردازد و لایحه مدیریت یکپارچه شهری را هرچه سریع‌تر به مجلس ارائه دهد.

نماینده مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: دولتمردان باید تلاش کنند تا با استفاده از منابع طبیعی، انرژی‌ها، شرایط جغرافیایی و شرایط ترانزیت در شمال و جنوب کشور استفاده کند و شرایط اقتصادی را بهبود بخشد.

رئیس کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در حال حاضر 85 درصد از کارخانه‌های کشور به دلیل نبود نقدینگی تعطیل هستند.

وی تاکید کرد: به دولت توصیه می‌شود تا با سوق دادن نقدینگی‌ها به کارخانه‌های تعطیل شده به فکر راه اندازی اقتصاد باشد و به حقوق مسلم شهرداری کاری نداشته باشد.

مصباحی مقدم با اشاره به شرایط نامساعد بانک‌ها خاطرنشان کرد: متاسفانه بانک‌های ما در شرایطی نیستند تا بتوانند به بنگاه‌های اقتصادی کمک کنند زیرا بسیاری از منابع بانک‌ها در بنگاه‌های خاصی بلوکه شده است.

نماینده مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: بنا شده تا بانک‌ها منابع جدیدی دریافت کنند اما انتظار می رود که باز هم این منابع راه همان بنگاه های خاص را در پیش بگیرند و سایر بنگاه‌های اقتصادی از این امتیازات محروم بمانند.

رئیس کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اصلاح اساسی نظام بانکی کشور گفت: طرحی در مجلس در دستور کار است که در صورت به نتیجه رسیدن آن نظام بانکی دستخوش تغییرات اساسی می‌شود.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabarkhan0511@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات
جدیدترین اخبار منتشر شده

X