دولت دنبال رفع رکود باشد دست از حقوق شهرداری‌ها بردارید استقلال شهرداری‌ها رو به زوال است

مصباحی مقدم رئیس کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی گفت: به دولت توصیه می‌شود تا با سوق دادن نقدینگی‌ها به کارخانه‌های تعطیل شده به فکر راه اندازی اقتصاد باشد و به حقوق مسلم شهرداری کاری نداشته باشد.

غلامرضا مصباحی‌مقدم در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در مشهد مقدس اظهار داشت: دولت به دنبال رفع رکود باشد و به حقوق شهرداری‌ها کاری نداشته باشد.

وی با بیان اینکه شوراها و شهرداری‌ها نگران منابع مالی خود هستند گفت: مهمترین نگرانی مورد واریز مستقیم درآمدهای شهرداری از راه مالیات بر ارزش افزوده به حساب دولت است.

رئیس کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: ما در رابطه با درآمدهای مالیات بر ارزش افزوده قوانینی دائمی داریم و کافی است تا مدیران شهری برای ثابت ماندن این قوانین تلاش کنند.

وی تصریح کرد: با تصمیمات اخیر دولت استقلال شهرداری‌ها از بین می‌رود و امکان دارد در بسیاری از مسائل شهرها با مشکل برخورد کنند.

مصباحی‌مقدم با اشاره به اهداف مجلس شورای اسلامی گفت: بسیاری از نمایندگان در مجلس شورای اسامی همواره شوراهای شهر را به عنوان یک پارلمان محلی می‌دیدند و در تلاش بودند تا با تقویت آن باری را از روی دوش دولت بردارند.

نماینده مجلس شورای اسلامی خطاب به مجلس آینده شورای اسلامی گفت: به مجلس بعدی توصیه می‌کنم که اگر می خواهند این موضوع را دنبال کنند بر استقلال شهرداری‌ها پافشاری کنند.

رئیس کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی بیان داشت: در شرایط حاضر کشور دچار رکود است و تبعا شهرداری‌ها با توجه به درآمدهایی که دارند بهترین وضعیت موجود در بحث رونق و سرمایه گذاری را در اختیار دارند و اگر هم کار عمرانی در شهر صورت می‌گیرد از تلاش‌های شهرداری است.

وی افزود: دولت تلاش دارد تا بخشی از منابع را در اختیار بگیرد و بخشی از خدمات شهرداری‌ها را در ادامه به نام خود ثبت کند از این رو در تلاش است تا با احکامی مقداری از اختیارات شوراها و شهرداری بکاهد.

مصباحی‌مقدم تاکید کرد: دولت باید تلاش کند تا به دور از ایجاد مشکل برای شهرداری به درآمدهای مورد نیاز خود بپردازد و لایحه مدیریت یکپارچه شهری را هرچه سریع‌تر به مجلس ارائه دهد.

نماینده مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: دولتمردان باید تلاش کنند تا با استفاده از منابع طبیعی، انرژی‌ها، شرایط جغرافیایی و شرایط ترانزیت در شمال و جنوب کشور استفاده کند و شرایط اقتصادی را بهبود بخشد.

رئیس کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در حال حاضر 85 درصد از کارخانه‌های کشور به دلیل نبود نقدینگی تعطیل هستند.

وی تاکید کرد: به دولت توصیه می‌شود تا با سوق دادن نقدینگی‌ها به کارخانه‌های تعطیل شده به فکر راه اندازی اقتصاد باشد و به حقوق مسلم شهرداری کاری نداشته باشد.

مصباحی مقدم با اشاره به شرایط نامساعد بانک‌ها خاطرنشان کرد: متاسفانه بانک‌های ما در شرایطی نیستند تا بتوانند به بنگاه‌های اقتصادی کمک کنند زیرا بسیاری از منابع بانک‌ها در بنگاه‌های خاصی بلوکه شده است.

نماینده مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: بنا شده تا بانک‌ها منابع جدیدی دریافت کنند اما انتظار می رود که باز هم این منابع راه همان بنگاه های خاص را در پیش بگیرند و سایر بنگاه‌های اقتصادی از این امتیازات محروم بمانند.

رئیس کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اصلاح اساسی نظام بانکی کشور گفت: طرحی در مجلس در دستور کار است که در صورت به نتیجه رسیدن آن نظام بانکی دستخوش تغییرات اساسی می‌شود.

انتهای پیام/

[ منبع این خبر سایت تنسیم-استانها می باشد، برای مشاهده متن اصلی خبر می توانید روی این قسمت کلیک کنید ]

برای نمایش تمام اخبار مرتبط با عنوان «دولت دنبال رفع رکود باشد دست از حقوق شهرداری‌ها بردارید استقلال شهرداری‌ها رو به زوال است» اینجا کلیک کنید. شفاف سازی:
خبر فوق در سایت تنسیم-استانها منتشر شده و صرفا در این سایت بازنشر شده است. چنانچه به خبر فوق اعتراض دارید برای حذف آن روی این قسمت کلیک کنید.

نکته: با توجه به جمع آوری خودکار مطالب از سطح وب در صورت مشاهده هرگونه تخلف و یا اخبار غیر مجاز و یا اعتراض به انتشار مطالب سایت ها با ایمیل khabargroup.info@gmail.com در تماس باشید

تبلیغات

جدیدترین اخبار منتشر شده

تبلیغات
X